Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri 2021

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri 2021

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2021 yılında sağlanacak Çiğ Süt desteğine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. yılında çiğ süt yardımı ve süt piyasasının düzenlenmesi kararının yayınlanmasıyla vatandaşlar bu hükmü incelemeye başladı. Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri adı altında; Çiğ süt desteği nasıl alınır? Çiğ süt destekleri ne zaman yatacak , Çiğ süt desteği ne kadar? Çiğ süt destekleme Tebliği ve Çiğ süt destek ödemesi sorgulama hakkında bilgi sahibi olacaksınız..

Çiğ Süt Prim Ödemesi 2021

Bu kararın amacı, çiğ sütün üretim verimliliğini ve kalitesini ve uygulanan ıslah politikasını artırarak, çiğ süt üretiminin sürdürülebilirliğini ve üretici fiyatlarının istikrarını sağlamaktır. 2021 yılında uygulanacak Çiğ Süt Destekleme sağlanması ve süt piyasasının düzenlenmesi konularını kapsamaktadır. Konu ile ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’in yaptığı açıklamaya göre; Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt tavsiye satış fiyatına bakanlıkça destek verileceğini ifade etti. Ulusal Süt Konseyi’nce, 2021 Ocak – Nisan ayları için geçerli çiğ süt tavsiye satış fiyatının 2 lira 80 kuruş olarak belirlendiğini hatırlatan Bakan Pakdemirli,

“Bakanlığımızca aynı dönemde çiğ süt desteği 30 kuruş olarak uygulanacaktır. Böylece, açıklanan bu çiğ süt tavsiye satış fiyatı ve 30 kuruş çiğ süt desteği ile paritenin 1.30’un üzerinde kalmasını sağlamış olacağız” dedi.

Çiğ Süt Destekleme Ödeme Tarihi

Çiğ Süt Destekleme teminatı, bakanlık tarafından belirlenen süreler içinde ödenir. Bakanlıkça belirlenen tarihler arasında Ziraat banka hesaplarına ödeme yapılır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çiğ Süt yardımı çerçevesinde 607 milyon lira tutarında ödeneceklerini söyledi. Pakdemirli basın açıklamasına göre Aralık 2019 çiğ süt prim desteği Nisan ayında ödeneceği açıklandı. Bakana göre Aralık ayında ödenmesi gereken toplam ödeme miktarı 102 milyon TL. Çiğ Süt Destekleme kapsamında 232.223 üreticiden 729.000 ton Çiğ Sütü için 98.000.000 TL ödemenin 17 Nisan tarihinde hesaplara yatırılacağı bildirildi.

Tavuk Çiftliği Desteği Salma Tavuk Projesi

Çiğ Süt Destekleme Ödemelerinde Yapılan Kesintiler

Çiğ Süt Destekleme sübvansiyonundan yapılan kesintiler dikkate alınarak, sübvansiyonun %3’ü üretici ve yetiştirici birliklerinden il / ilçe üretici birlikleri, il yetiştirici birlikleri ve %5’i kesilmektedir. bu lisans ücreti merkezi sendikalara. Öte yandan, yardımın %3’ü kooperatiften üst veya bölgesel birliğine gitmekte ve bu miktarın %25’i merkeze ödenmektedir.

Çiğ Süt Destekleme Ödeneği Nasıl Alınır?

Sübvansiyon desteğini çiftçilere süt parası şeklinde kullanabilmek için üye bir üretici kuruluşa dilekçe verilmesi gerekmektedir. Ayrıca mevcut kuruluşa çiğ sütün satıldığını belirten bir satış fişi ibraz edilmelidir. Makbuzun orijinalini sağlamalısınız. Fotokopiler ve diğer kopyalar kabul edilmez. Süt ürünleri yardımı almanın bir diğer sorunu da bakanlığın süt kayıt sistemine kayıt olmaktır. Üretim yapılan il ve ilçelerde tescil işlemi yapılmaktadır.

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Yetiştiricilerin üye olduğu kuruluşlar sisteme veri girme hakkına sahiptir. Kuruluşlar tarafından girilen bu bilgiler kaydedilir ve konsolide listeler oluşturulur. Özgeçmiş listeleri bölge ve ilçe müdürlüklerine gönderilir. Bazı kişiler, yardım alanlara başvuru sırasında Bakanlık tarafından ilan edilen süreler içinde başvuru yapacak.

Hayvan Kredisi Ziraat Bankası 

Çiğ Süt Destek Ödeme Sorgulama

Çiğ Süt Destekleme ödeneklerinin hesaplara yatırıldığını belirten Tarım ve Orman Bakanı PAKDEMİRLİ nin yaptığı yazılı açıklamalar ardından çiftçilerimiz çiğ süt destek ödeme sorgulama nasıl yapılacağını ve nereden sorgulama yapılacağını araştırmıştır.

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Çiğ süt destek ödeme sorgulama e-devlet üzerinden yapılabilir. E-devlet üzerinden destek ödeme bilgisi sorgulama yapmak için bağlantıya tıklayınız.

Çiğ Süt Destekleme Tebliği

Çiğ süt destekleme tebliği 9 Haziran 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Tarım Orman Bakanlığından yayımlanan uygulama tebliği ile vatandaşlara verilecek olan çiğ süt desteklemesi ayrıntılı olarak kamuoyu ile paylaşıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan çiğ süt destekleme tebliğine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Çiğ Süt Destekleme Ödemeleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.