Findeks Kredi Notu Sorgulama Kaç Para? (GÜNCEL)

Findeks Kredi Notu Sorgulama Kaç Para? (GÜNCEL)

Son yıllarda, kredi notu popüler bir kredi anahtarı olarak kabul görmüştür. Kredi Kayıt Bürosu adında bir ofis tarafından gerçekleştirilen kayıt işleminin ardından, bu talep sonucunda öğrenim ücreti alabilecek. Elbette toplumda bununla ilgili çeşitli söylentiler var ve bazıları da kredibilitenin para ile artırılabileceğini söylüyor. Bazı bankaların kredi notu düşük veya yüksek olsun; vatandaşa kredi vermektedir. Kredi notu, insanların bankacılık faaliyetleri sonucunda bankalarda oluşturdukları güveni ölçen bir derecelendirme sistemi olarak da ifade edilebilir. Kredi Notu Sorgulama Öğrenme adlı makalemizde; Findeks kredi notu kaç Olmalı, Akbank kredi notu Öğrenme, Kredi Notu Öğrenme SMS, Findeks Nedir? konularını detaylandıracağız..

Findeks Kredi Notu Nedir?

Kredi derecelendirme ve eğitim hizmeti Findeks, ülkemize hizmet veren dokuz bankanın girişimiyle kurulan KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından başlatıldı. Findeks sistemi, bir kişinin kredi notunu belirlemek ve risk faktörlerini belirlemek için kullanılır. Kredi kayıt bürosu ise şu bankalar aracılığı ile 11 Nisan 1995’te kurulmuştur;

  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • YapıKredi
  • İş Bankası
  • Denizbank
  • Garanti BBVA
  • Halkbank

Findeks Kredi Notu Sorgulama Kaç Para?

Hemen hemen her bankanın kredi kullandıracağı vatandaşın KKB skorunu tespit etmesine yarayan FİNDEKS kredi notu sorgulama sistemi üzerinden sizde hemen kredi notunuzu tarafınıza gelen mail üzerinden öğrenebilirsiniz. Üstelik KDV+ 6 lira karşılığında.! Dilerseniz tek kullanımlık kredi not öğrenebilir, dilerseniz de FİNDEKS tarafından oluşturulan ürün paketleri ile düşük olan kredi notunuzu arttırabilirsiniz. FİNDEKS kredi notu paketleri ve paket içeriği;

Klasik Paket; Notlu Risk Raporu 12 Adet ve Uyarı Hizmeti 12 Ay

  • Hizmet Bedeli: 85₺ + KDV

Premium Paket; 12 ay boyunca Notlu Risk Raporu ve 12 ay boyunca Uyarı Hizmeti ve buna ek olarak 12 ay izleme ile 3 seferlik not danışmanı

  • Hizmet Bedeli: 225₺ + KDV

Kredi Notu Nasıl Belirlenir?

KKB’nin kredi puan hizmetinin en büyük avantajlarından biri borçlu olamamanızdır. Bir bankadan sizin adınıza araba, tüketici veya ipotek kredisini zamanında ödediyseniz, kredi kartı borcunuz yoksa 100 üzerinden 30 puan kazandınız. Kredi veya banka kartı borcunun tahmini % 30’dur.

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Cari banka hesaplarınızdaki veya mevcut borçlarınızdaki para, KKB banknot tutarının % 25’i kadardır. Hesabınızda para varsa ve hesabınızda eksi bakiye (çek hesabı) yoksa 100 üzerinden fazladan 25 puan alabilirsiniz. 
KKB derecelendirmeleri söz konusu olduğunda daha önce alınan ve geri ödenen krediler önemli olsa da, yakın zamanda bir kredi aldıysanız veya kredi başvurusunda bulunduysanız, istediğiniz zaman yeni bir kredi çekebileceğiniz anlamına gelebilir. Bu kapsamda yeni bir krediniz varsa ekstra 20 puan ekleyebilirsiniz.
Çok kredisi olanlar % 15 ek kredi notu alırlar. Borcu olmayan, borcu olmayan vatandaş bu noktadan mahrumdur. İyi haber şu ki, sık sık borç alırsanız ve borçlarınızı ödeyemezseniz. 100 üzerinden 15 puan ekleyebilirsiniz. Ayrıca davalar kredi notunun % 10’unu oluşturuyor ancak temsil ettikleri gizli tutuluyor ve kimseye açıklanmıyor.

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

2020 yılında kredi derecelendirme ve eğitim hizmetleri aynı doğrultuda işlemeye devam edecek. Finans kurumları artık bankalar yerine Findeks’in kredi notlarına dayanıyor. Bugün, ev aletleri üreten bazı şirketler bile, kredi almak isteyenlerin derecelendirmelerini kontrol etmeden ürünlerde yaşamıyor. Hesabınızın durumunu bilmek çok önemlidir. Aşağıda, sorgulama ve kapatma hizmeti verilerinde kullanılan puan sisteminin bir modeli bulunmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Kredi Notu Sorgulama Öğrenme

Bu modelde sıfırdan 700 puan alan kişiler en riskli kişiler arasında yer alıyor ve bu kişilerin bankalardan kredi alması kolay değil. 700 ile 1.100 puan arasında kesinlik yok ve dokuz bankanın toplam puan sistemi bankadan aldıkları krediyi geri ödeyeceklerini garanti etmiyor. Banka bir ipotek, teminat vb. Ayarlayabilir. bu insanlara kredi sağlamak. sigorta gerekli. Düşük risk grubuna gelince, bu grupta 1.100 puan alan vatandaşlarımız ile 1.500 puan alan vatandaşlarımız yer alıyor. Bankalar küçük miktarlarda kredi verme konusunda çekingen olmasalar da ipotek veya yüksek meblağlı krediler söz konusu olduğunda bu sorun olacaktır.

E-devlet üzerinden ÜCRETSİZ kredi notu sorgulama yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Detayları E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Çok iyi olarak nitelendirilen vatandaşlar, süper kredi verenlerdir ve bankada parası olan defalarca kredi almış olsalar bile tüm kredilerini gecikmeden geri öderler. Kredi kartı kullanan ve kart borçlarını zamanında ödeyen, bir sebepten dolayı bankada parası olmasına rağmen üç veya beş yüzün altındaki kişiler, son zamanlarda borçlanan kişilerdir.

Kredi Notu Nasıl Artar?

Gönderiniz zarar görürse tek sebep finans kuruluşlarına olan borçlarınızdır. Tüm borçlardan kurtulmak, kredi notunuzu olabildiğince çabuk artırmanıza olanak tanır. Halka açık söylentileri unutma. Notunu yükseltmenin tek yolu bu. Borçlarınızı ödedikten sonra, kredi puanınızı artırmak için bir kredi kartı satın alarak veya bir bankaya para yatırarak tekrarlayan ödemeler yapabilirsiniz. Borçtan kurtulmanın tek yolu borcu ödemektir. En düşük faiz oranına sahip banka için tüm bankaların faiz oranlarına bakarak kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz. Yapılandırma sürecinden sonra bankaların defterinizi temizlemesi beş yıl sürecektir. Yani borcunuz bitse bile beş yıl içinde kredi notunuz düzelmeyecektir.

kredi notu öğrenme e-devlet Kredi Notu sorgulama Findeks Kredi Notu sorgulama TC ile kredi Notu sorgulama Kredi Notu sorgulama Ziraat Ücretsiz Kredi Notu sorgulama Kredi Notu öğrenme SMS Kredi Notu Nasıl öğrenilir
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.