DOLAR
32,4961
EURO
34,5758
ALTIN
2.478,95
BIST
9.557,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
19°C
Cuma Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
18°C

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Saç Ekimi Yöntemleri

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Saç Ekimi Yöntemleri

Saç probleminiz mi var? Saç ekimi mi arıyorsunuz? Şimdi çok kolay! Saç ekimi işlemleri nasıl gidiyor, yöntem ve teknikler, gerekli seans sayısı, saç ekimi fiyatları, kadınlar için saç ekimi fiyatları, ileride saç ekimi fiyatları, SGK saç ekimi fiyatları, en iyi ekim fiyatları İstanbul’da saç, saç ekimi fiyatları, Tüm saç ekimi fiyatlarını araştırdık ve derledik. Tüm bilgileri makalemizin tamamında bulabilirsiniz.

Tekniğine Göre Saç Ekim Fiyatlandırması

Günümüzde insan saçında saç dökülmesi ve kellik şeklinde geri dönüşü olmayan saç dökülmesi meydana gelmektedir. Saç dökülmesi, günlük yaşamın stresinden, sağlıksız beslenme ve olumsuz faktörlerden etkilenen kişilerden kaynaklanmaktadır. Saç ekimi, saç ekimi işlemlerinden biridir ve oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Saç ekimi, kişilerin sağlıklı ve gür saçlara sahip olabileceği çok basit ve rahat bir operasyondur. Saç ekimi prosedürleri çeşitli teknikler kullanılarak gerçekleştirilir.

 • FUE saç ekimi
 • PRP ile FUE saç ekimi
 • Mega saç ekimi
 • DHI tutacağı
 • Robotik Saç Ekimi
 • Yoğunluk için bitkiler
 • Saç protezi tekniği
 • Perkütan safir saç ekimi

Gelecekteki sedasyonlar saç ekimi olarak ikiye ayrılır. Yazımızın geri kalanında bu işlemlerin ne olduğunu ve maliyetlerini keşfetmeyi unutmayın. Saç ekimi fiyatları, ekilecek greft sayısına göre hesaplanır. Saç ekimi ve saç ekimi teknikleri için tüm fiyatları yazımızda görebilirsiniz.

Robotik Saç Ekimi

Robotik saç ekimi, diğer saç ekim operasyonlarından çok farklıdır. Yakın zamanda bir uzman tarafından onaylanan bu uygulamanın çok basit bir yöntemi var. Kişisel saç ekimi yapıyor. 3D insan saç ekimi çizin. Model oluşturmak için 5 farklı açıdan bir kişinin fotoğrafları çekilir ve sisteme yüklenir. Saç ile alın kırışıklıkları arasındaki mesafe belirlenir. Saç ekimi yapılacak alanlar belirlenir. Böylece ekim sonrası kişinin görüntüsü ortaya çıkacak ve sonrasında ekim süreci başlayacaktır. Robotik saç ekimi ile tüm saç kökleri bir günde toplanıp ekilebilir. Hızlı iyileşme yeterince yüksektir. Hiçbir yan etki gözlenmedi.

1 Seansta Kaç Kök Saç Ekimi Olur?

Saç kökleri ve yapısı kişinin genetik özelliklerine göre değişir. Nakledilen kişinin sayısına ve karmaşıklığına bağlıdır. Seans başına 3 veya 8 saatte 1500 saç grefti eklenebilir. İnce saçlara sahipseniz bu sayılar değişebilir. İnce saçlarda bir seans için 300 saç teli ekleyebilirsiniz. Bir kuaför seansına her katıldığınızda saç kökü ilavesinin sayısı ve zamanlaması artar. Seyrek saç parçaları daha uzun süre eklenir.

En Uygun Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Saç ekiminin maliyeti saç ekim prosedürüne ve yapısına göre belirlenir. Ekim yönteminin seçimi kellik derecesine, doktorun durumuna, değişim kurallarına ve kliniklere bağlıdır. Türkiye’de hemen hemen tüm klinikler genellikle neredeyse eşit olarak faturalandırılır. Hangi tekniğin taranacağına karar vermek size kalmış. Sonrasında kelliğinize, seyrekliğinize ve saçınıza ekleyebileceğiniz greft sayısına bağlı olarak gittiğiniz klinikte tüm fiyat bilgilerini alabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2021

AHD Clinic: Greft başına 1 €
Acıbadem Hastanesi 9.000 ₺
Arenamed 10.000 ₺
Asmed Hair: Greft başına 2,50€ 2,50 €
Asuman Hair Transplant 15.000 – 20.000₺
Bilgehan Aydın 13.000 ₺
Clinicexpert 8.000 ₺
Clinic Hair 8.000₺ – 10.000₺
Dr. Murat Küçüktaş: Greft başına 3 ₺
Dr. Muttalip Keser: Greft başına 3,50 €
Emphair 7.000₺ – 9.000₺
Estecenter 6.000 ₺
Estetik International 6.000 ₺
Esteworld 7.000 ₺
Hermest Saç Ekimi 6.000₺ – 12.000₺
İlhan Serdaroğlu 10.000₺ – 15.000₺
Sibel Ulusan Medical Hair 3.000 €
Medical Park 5.000₺ – 10.000₺
Özgür Nalbant: Greft başına 2,25 ₺
Serdar Gökrem 8.500 ₺
Serkan Aygın 2.200€ – 2.800€
Şahin Çelik 9.000₺ – 12.000₺
Zekeriya Kul: Greft başına 1 €

DHI Kalem Tekniği Saç Ekimi Fiyatları

Bu DHI (Tıraşsız Kalem Saç Ekimi) olarak bilinir. Bu, kalem tekniği olarak da bilinen saç ekimi uygulamasıdır. İniş, kurşun kalem tekniği ile çizilerek yapılır. Tıraşsız kalemle saç ekimi tekniğini diğer saç ekim yöntemlerinden ayıran birkaç nokta vardır. Hemen hemen tüm saç ekimi tekniklerinde saç kökleri donör alan denilen iki kulak başının arka kısmından alınır. Mikro kanallar açıldıktan sonra toplanan parseller, dikim amaçlı parsellere yerleştirilir. DHI saç ekiminde alınan greftler (saçlı derideki saç çizgisi) implanter ile birlikte kullanılır ve iğneler kanallar açılmadan ekim işlemine sokulur ve direkt ekim aşamasına geçilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Bu prosedür dizisi, DHI saç ekimi tekniğini diğer tekniklerden ayıran kilit noktalardan biridir. Tıraşsız saç ekimi tekniğinin avantajlarına gelince; Saç ekimi yapılacak bölgedeki mevcut saç uzunluğunu traşsız koruyarak yapılan saç ekimi uygulamasıdır. Saç ekiminin uygulanacağı alanlar toplandıktan sonra bu ekim ile mikrokanalların açılması yapılmayacaktır. Saç ekimi hemen başlar. Aynı zamanda aşıların yani ekim için ayrılan alanın bekleme süresini de azaltır.

DHI Kalem Tekniği Saç Ekim Operasyon Süreçleri

Bir operasyon 3 işlemden oluşur.

 1. Ön uç planlama; Bu, cephenin ön hattı için amaçlanan iniş şeklini uygulamayı kolaylaştırır.
 2. Donör bölgenin kalitesi; Saç ekimi yapılan bölgede iki kulak arasındaki ense bölgesi saç köklerinden oluştuğu için köklerin sağlam ve yoğun olması gerekmektedir. Aksi takdirde, doğal görüntü üzerinde olumsuz bir etkisi olacaktır.
 3. Greftlerin bekleme süresi; Yeni ekim için seçilen alanlar operasyonun başarısı için çok önemlidir. Kanal açıldığında 3-4 saat bekletilebilir. Çünkü kullanım sırasında özel solüsyonlarda ve soğutucu akışkanlarda saklanmasına rağmen, doğal şartlar dışında beklemenin her dakikası canlı saç köklerine zarar verebilir.

Doğal süreyi beklemek saç köklerinin dökülmesini engelleyecektir. Sonuç olarak, greftin fiziksel kullanımı, travma, dehidratasyon olasılığı, hipoksi, enfeksiyon ve ısınma süresi en aza indirilir. Saç değişimlerinde etkilidir. Boynun arkasında yeteri kadar saç kökü yoksa doktorunuz ikincil dönen alanları da kullanabilir. Saç ekimi sırasında veya sonrasında saç dökülmesi azalır. Bu teknikte kullanılan sapların kullanımı kolaydır ve saç köklerinin açısını belirlemek çok daha kolaydır.

Dhi saç ekimi deneyim ve dikkat gerektirir. Bu faktörler hesaba katılarak yaklaşık 3.000.000 greft için işlem 2 gün, günde ortalama 6 saat sürebilir. Fue yöntemi ile 6 saatte 3000 saç grefti ekilirken, Dhi Fue yöntemi ile 2 günde 6 saatlik iki seansla bu sayıda greft ekilebilir. Bu nedenle diğer yöntemlere göre biraz daha pahalı olabilmektedir.

Ancak elde edilecek doğallık ve kalite, maliyete değer. DHI saç ekimi fiyatları söz konusu olduğunda;

 • Greft (kıl kökü ekleme) Tek kişilik fiyat: 1,50 TL – 5,00 TL
 • Ortalama saç dökülmesi olan bir kişiye ekim tutarı: 2.200 – 3.000 TL
 • Ortalama saç dökülmesi olan bir kişi için ekim maliyeti: 3.350 TL
 • Şiddetli saç dökülmesi olan bir kişiye saç ekim miktarı: 4.500 TL
 • Şiddetli saç dökülmesi olan bir kişiye saç ekim fiyatı: 6.000 – 8.000 TL

Mega Saç Ekimi

Mega saç ekimi işlemi sayesinde saç kökleri bir anda çok daha fazla artar. Saç teli sayısını seans başına birden fazla ve dolayısıyla ekim sayısını arttırır.

 • 4500 ile 5000 TL arasında artırılabilir. Bu, daha çok kelliği olan ve saçları az olan kişiler için kullanılan yöntemdir. 10-15 saat çalışma gerektirir. Seans sayısı diğer tekniklere göre daha azdır çünkü seans süreleri saç kilitlerinin sayısını önemli ölçüde artırır. Bu da saç dökülmesini engelleyen başka bir tekniktir. Ücretler diğer saç ekim tekniklerine göre daha ucuzdur. Bu fiyat ortalama;
 • Belirtilen fiyat 2000 TL ile 3000 TL arasındadır. Bu, saç tedavisine bağlı olarak değişebilir.

Fue Saç Ekimi

Kelliğe kalıcı bir çözüm olarak günümüzde ameliyatla yapılan estetik ameliyattır. Saç tasarımımızdan önce saç çizgisinin nasıl belirlendiğini ve saç yoğunluğunun nasıl belirlendiğini uzman belirler. Saçınızın önde, depresyonda ve dışa doğru nasıl olduğunu ve saç yoğunluğunun nasıl giderek daha fazla arttığını bilmeniz gerekir. Transfer boyundan saç köklerine gerçekleşir. Nedeni ise boyundaki kılların testosterona duyarlı olmaması ve bu nedenle dökülmemesidir. Boyundaki saç kökleri saç dökülmesine karşı bağışık oldukları için tercih edilmektedir. Başka bir durumda göğüs gibi vücudun farklı bölgelerinden alınabilir. İşlem sonrası ekilen saç köklerinden çıkan saçlar ortalama bir ay içerisinde dökülür. Bu saç dökülmesinden sonra 5 ay içerisinde ekilen saç köklerinde yeni saçlar kalıcı olarak çıkacaktır. İlk yıkama saç ekim merkezinde yapılır. Ve nasıl yıkanması gerektiği kişiye gösterilir. Araştırmamızın standart sonucu saç ekim fiyatlarıdır. Türkiye’de ilk saç ekim fiyatlarının kliniğe göre değişiklik gösterdiği söylenebilir. Genel olarak operasyona ve saçın durumuna bağlı olarak ekim başına bir fiyat vardır. Hesaplamalarımıza ve ortalama anketlerimize dayanarak sizin için bir derleme derledik. Sonuç olarak FUE saç ekimi için standart bir fiyat;

 • 4500.00 TL ile 7000.00 TL arası varyasyonlar.
  Aşağıdaki tabloda sizler için FUE saç ekimi işlemi için ekim (saç teli) fiyatlarını listeledik. Aşağıdaki tablodan ekim adedine göre listelenen fiyatları görebilirsiniz. İsterseniz, devam edip kontrol edebilirsiniz.
 • 500 saç ekimi Fiyatı: 1000,00 TL
 • 1.000 saç ekimi Fiyatı: 2000,00 TL
 • 2.000 saç ekimi fiyatı: 4.000,00 TL
 • 4.000 saç ekimi ücreti: 8.000,00 TL
 • 5.000 saç ekim fiyatı: 10.000,00 TL
 • 6.000 saç ekimi ücreti: 12.000,00 TL
 • 7.000 saç ekimi ücreti: 14.000,00 TL
Saç Ekimi Fiyatları

Saç Ekimi Fiyatları

Protez Saç Tekniği

Saç ekiminin alternatif yöntemlerinden biri olan saç protezleri, diğer teknikler gibi çekilerek veya iğne kullanılarak uygulanmaz. Saçın üzerine yerleştirilir ve saçlı deride kalır. İnce ve narin bir tül olduğu için uygulama sonrasında fark edilmez ve saç derisinde terleme yapmaz. Su ve hava geçirgenliği sayesinde kullanımı kolaydır. Kendi saçınız gibi görünse bile saç derisinde yer aldığı için saç çıkması mümkün değildir. Ancak farklı renk ve şekil sorunları olabilir. Kullanım süresi tamamen size bağlıdır. Düzenli bakım ile 6-2 yıl kullanılabilir. İstediğiniz şekli verme şansınız var. Bu sayede saç probleminizi çözebilir ve doğal bir görünümle kullanabilirsiniz. Saç protezi teknolojisi fiyatları kliniğe göre değişiklik göstermektedir. Maliyet diğer saç tekniklerine göre biraz daha ucuzdur. Yaptığımız araştırmalar sonucunda;

 • Daha ince saç protezi fiyatı: 3.000,00 TL
 • Tam saç protezi: 1.000.00 TL – 2.500.00 TL

Üniversite Hastaneleri Muayene Ücretleri (Güncel)

Perkütan Safir Saç Ekimi Fiyatları

Bu saç ekimi tekniğinde ense bölgesinde biriken saç kökleri gerçek safirden özel iğneler kullanılarak iki boyutlu kesiler yerine üç boyutlu kanallara ekilir ve düşük seviyede doku hasarına neden olur. Bu bölgedeki doku hasarı minimumdur ve iyileşme oranı iki kat daha hızlıdır. İz bırakmaz, ekim yapılan bölgedeki sağlıklı saç köküne zarar vermez. Ödem riski çok düşüktür. İnç başına 40 ila 50 saç teli ekleyebilirsiniz. Tek seansta 6000 greft ekilebilir. Ekilen saçlar 3. aydan itibaren çıkmaya başlar ve bir yıl içinde tüm saçlar ulaşır. Bu uygulamadaki fiyat aralığına bakarsak, fiyat ekim başına ve kliniğe göre değişir. Genel olarak;

 • Ekim fiyatları 1,50 ile 5,00 Türk Lirası arasındadır. (adet)
 • 4.500 ile 5.000 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Aşağıdaki tablomuzda bağlantı sayısına bağlı olarak 1,50 ile 3,00 TL arasında değişen fiyatlar topladık.

 • 1000 greft: 1500.00 TL – 3000.00 TL
 • 4500 greft: 6750,00 TL – 13500,00 TL

Fut Saç Ekimi Fiyatları (Sedasyon Yöntemi)

Fut teknolojisi sayesinde saç köklerinin toplanması için donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Lokal anestezi sayesinde operasyon sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez. Anestezi uygulanan bölgeden yaklaşık 2.15 cm’lik dikdörtgen bir parça kesilir. Kesim boyutu, saç greftinin bulunduğu yere bağlıdır. Saç ekiminden sonraki gün ameliyat bölgesine bandaj uygulanmalıdır. Kabuk en geç 15 gün içinde biter ve ekim bölgesindeki dikişler alınır. Fut teknolojisi kullanılarak ekilen saçların fiyatı, kesitin genişliğine ve saçın yapısına bağlıdır. Bu nedenle fiyatları hakkında net bilgi vermek mümkün değildir. Bunun için bulduğunuz kliniğe başvurarak en doğru bilgiyi alabilirsiniz. Araştırmamıza göre saç ekimi için sedasyon fiyatları ortalamadır.

 • 750.00 TL ile 3.000.00 TL arasında değişen fiyatlarla yapılmıştır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.