enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp
DOLAR
7,4210
EURO
9,0105
ALTIN
443,04
BIST
1.540
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Sağanak Yağışlı
16°C
İstanbul
16°C
Sağanak Yağışlı
Çarşamba Karla Karışık Yağmur
5°C
Perşembe Karla Karışık Yağmur
4°C
Cuma Yağışlı
10°C
Cumartesi Yağışlı
12°C

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır? (GÜNCEL)

2021’de hangi bankalar çiftçilere özel hayvancılık kredisi sağlayacak? Yetiştirme kredisi almanın koşulları nelerdir? 2021 yılında canlı hayvan kredileri, faiz oranları ve vadeler ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik. Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır 2 yıl geri ödemesiz hayvancılık Kredisi Küçükbaş hayvan kredisi için gerekli evraklar Ziraat hayvan kredisi hesaplama Büyükbaş hayvan kredisi Denizbank hayvan Kredisi Ziraat Bankası hayvan kredisi konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Cumhurbaşkanının bu yıl 3 Ocak’ta Resmi Gazete’de yayınlanan kararına göre, hayvancılık sektöründeki çiftçiler, Ziraat özel bankası aracılığıyla faizsiz hayvancılık kredilerinden yararlanmaya devam edecek. Ziraat ve TKK bankalarının tarımsal işletmeler için kullanacağı faizsiz sığır kredisi nasıl alınır? Hangi banka faizsiz hayvan kredisi veriyor? Hayvancılık kredisi veren bankaların tüm detayları ve faiz oranları yazımızda bulunabilir.

Faizsiz Hayvan Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası, ülkemizin her kesiminde anlamlı ve karlı bir meslek olan hayvancılığa yatırım yapmak isteyenler için faizsiz kredi imkanı sunmaktadır.

Ulusal ekonomide önemli rol oynayan hayvancılık kredileri, özel ve kamu bankaları tarafından sağlanmaktadır. Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da faizsiz hayvan kredisi kullanmak mümkündür. Ziraat Bankası’nın belirlediği şartları sağlarlarsa bu yatırım için krediyi rahatlıkla kullanabilirler.

Tarım ve Hayvancılık  Yeni Hibe Desteği

İşletme ve işletme döneminde hayvan, koyun ve kümes hayvanı yetiştiriciliği için 7 yıla kadar düşük faizli ve faizsiz kredilerin yanı sıra devlet desteğini kolayca alabilirsiniz. yatırım. Faizsiz kredi veren Ziraat Bankası burası. Ayrıca, birçok özel banka düşük faiz oranlarıyla canlı hayvan kredisi sunmaktadır.

Düşük Faizli ve Faizsiz Hayvancılık Kredisi 

Büyükbaş ve koyun yetiştirmeye sıfırdan başlamak isteyenler, bankalardan kredi alarak yapmak isteyenler ise hayvancılık için kredi sağlayan bankaları araştırıyor. Hayvancılık kredisi denilince akla ilk gelen Ziraat Bankası, hayvancılık sektörünü canlandırmak ve canlandırmak için bu yıl faizsiz ve faizsiz kredi sağlıyor. Ziraat Bankası bu yıl faiz desteği ile çiftçilerin faiz oranlarını %75, %50 ve %25’e varan oranlarda düşürmelerine yardımcı oluyor. Bu yıl kadın ve genç girişimciler de dahil edildi ve 40 yaş altı kadın ve genç çiftçiler birçok yatırım için faizsiz kredi alıyor.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli (KOYUN)

Ziraat Bankası Faizsiz Hayvancılık Kredisi

Tarım ve hayvancılıkta kullanılmak üzere 2021 yılında tarımsal işletmelere faizsiz ve faizsiz krediler Ziraat Bankası ve tarım kredi birlikleri tarafından sağlanacaktır. Hayvancılık sektöründe, her sektörde farklılık gösteren belirli kriterler olarak tanımlanan koşulları sağlayan çiftçilere %25, %75 ve % 90 ile % 100 arasında indirim yapılmaktadır. İlgili tarihine kadar talep edilecek olan bu faiz desteğinden yararlanmak isteyenler için kredi limitleri 10 milyon hayvan, 15 milyon koyun ve keçi, 25 milyon mandıra çiftliği ve 10 milyon düve. Arıcılıkta 2,5 milyon, kümes hayvanlarında 5 milyon. Kümes hayvanları ve su ürünleri yetiştiriciliği sektörlerinde 10 milyon ila bir milyon piliç arasında, çiftlik hayvanlarının toplam geleneksel üretimi 1,5 milyon TL’dir. Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

 • 2015 Resmi Gazete’de yayınlanan karar kapsamında, yatırım ve işletme dönemi için süt sığırcılığı, düve, büyükbaş ve küçükbaş hayvan alımlarında kullanılan kredilerde % 90 ve % 100 indirim yapılacak. .
 • Ziraat Bankası’nın  cari yıllık faiz oranı % 9’dur. Aylık faiz bu oranda alınır. Tahakkuk eden faiz hesaplamaya dahil edilir ve bir ödeme tablosu oluşturulur.
 • Yıllık oranın% 9 olduğu bir sistemde% 75 oran düşürülürse% 6,75’lik bir azalma söz konusudur, bu da yıllık oranın% 9 olduğu ve% 6,75’lik bir indirim haline geldiği anlamına gelir. uygulanır, kalan yıllık oran % 2,25’tir. Bu oran ayda% 0.1875 anlamına geliyor. Bu hesaplamalar faiz oranı desteğine dayanmaktadır. Bu % 25, % 50, % 75 indirimler için hesaplama olacaktır.

Bilgi için Ziraat Bankası Koyun Kredisi Tablosuna bakınız.

Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar 

Ziraat Bankası’nın faizsiz kredi limitlerinin yanı sıra birçok bankada hayvan kredisi sunan bankalar bulunmaktadır. Bu bankalar;

 1. Türkiye İş Bankası
 2. Garanti Bankası
 3. QNB Finansbank
 4. Şekerbank
 5. Denizbank
 6. TEB

İşbankası Hayvancılık Kredisi

Sığır sütü, hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, koyun, süt hayvancılığı, hayvan ve makine alımlarına kredi sağlayan İş Bankası, hayvancılık sektöründeki operatörlere ve çobanlara destek vermeye devam ediyor. İş Bankası, canlı hayvan alımlarında finansal destek sağlamakta, uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile sunulmaktadır.

 • Süt soğutma tankı
 • Sağım makinesi
 • Yiyecek hazırlama makinesi
 • Gübre temizleyici ekipmanı.
 • Yiyecek, makine, ekipman, elektrik ve veterinerlik hizmetleri gibi masrafları karşılayabilirsiniz.
İşbankası Bireysel Kredi İle Hayvan Alım Kredisi Hesaplama (0,96 faizli)
MiktarVadeAylık ÖdemeToplam Maliyet
50.000 TL

 

9 Ay5.880 TL52.923 TL
12 Ay4.485 TL53.822 TL
18 Ay3.091 TL55.649 TL
24 Ay2.396 TL57.515 TL
36 Ay1.704 TL61.365 TL

Şekerbank Hayvancılık Yatırım Kredileri

Şekerbank, hayvancılık sektöründeki yatırım maliyetlerinin karşılanması için şu başlıklar altında finansman desteği sağlayan bankalardan biridir: bu başlıkları incelemek;
Süt sığırları ve besi için krediler

 • Süt hayvancılığında; 60 aya kadar vade ve en az 5 veya daha fazla hayvanı olan şirketlere yılda bir ödeme seçeneği.
 • Çiftlik hayvanlarının beslenmesinde; En az 10 ve daha fazla hayvanı olan firmalardan hayvan alımı kredisi Türkvet kayıt sistemine kayıtlı damızlık sertifikasına sahip firmalara 18 ay süreyle verilmektedir.

Bu krediler, dana ve düve bölümleri, yem hazırlama tesisleri, sabit veya mobil sağım sistemleri, hayvan barınakları yapımı, yem tankları gibi firmaların üretim maliyetlerini karşılamak için kullanılmaktadır. Silolar, bulamaç ve gübre çukurları, süt depolama ve soğutma tankları. hayvan satın almak dahil. Yatırım kredileri hesap değerinin yaklaşık yüzde 75’ini oluşturur.

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Küçükbaş Süt Hayvancılığı ve Besicilik Kredisi

Küçükbaş hayvan satın almak için 12 ay ve barınak inşaatı ve yenileme gibi yatırımları finanse etmek için 60 ay krediler mevcuttur. Şartlar ve koşullar:

 • Koyun ve keçi, koyun ve keçi çiftçilerini en az 2 yıldır destekleyen Şekerbank; 50 koyun ve 25 keçi başı kapasiteli firmalarla;
 • En az 2 yıl koyun ve keçi yetiştiren çiftçilere, bu sayıdaki hayvanlardan en az 50 ve daha fazla hayvana sahip şirketlere mali destek sağlar. Yıllık krediler ile hayvancılık ve yatırım kredileri hesap değerinin yüzde 75’ini oluşturuyor.

Et Yumurta Tavukçuluğu ve Hindi Yetiştiriciliği Kredisi

 • 10 bin adet kanatlı eti
 • Bir kuş yumurtasında 5.000 jeton
 • 2.500 hindi damızlık hayvanı besleyen ve bu sayının üzerinde üretim kapasitesine sahip olan ve kanatlı sektöründe 2 yıllık tecrübesi olan yetiştiriciler için, finansman şirketleri ve yatırım maliyetleri Mevcut yatırımların genişletilmesi için yıllık olarak modernizasyon ve yeni mal yaratma çalışmaları yapılmalıdır. 60 aylık bir dönem. Kredi verilecektir. Yine yatırım kredileri hesap değerinin% 75’ini oluşturmaktadır.

Arıcılık Kredisi

 • Modern arıcılığın desteklenmesi sloganıyla, ilde TAB bünyesinde faaliyet gösteren arıcılık dernekleri üyelerine veya arıcılıkla ilgilenen veya arıcılıkla uğraşan tüzel kişiler için arıcılık masraflarını karşılayan üyelere arıcılık kredisi verilmektedir.
 • Bu kredi, en az bir yıldır arıcılık derneğine üye olan arıcılara, tüzel kişilere ve bir yıldan fazla süredir arıcılık yapan ve 36 aya kadar vadesi olan çiftliklere verilmektedir. , yılda bir kez.

Yapıkredi Kobi Hayvancılık Kredisi

Özellikle hayvancılık sektöründeki çiftçiler için Yapıkredi; Süt hayvancılığı, hayvancılık, hayvan alımları, piliçler, piliçler, koyun sütü ve yetiştiriciliği, arıcılık için düşük faizlerle 60 aya varan vadelerle kredi ve finansman desteği sunmaktadır.

QNB Finansbank Hayvancılık Kredisi

Qnb Finansbank, hayvancılık çiftçilerine 24 ay süreyle hayvancılık kredisi, kümes hayvancılığı, süt hayvancılığı, arıcılık ve su ürünleri yetiştiriciliği ile yatırım maliyetlerinin% 75’ine varan finansal destek sağlayan bir banka kredisinin geri ödemesini sunuyor. Her 1, 3, 6 ve 12 ayda bir sunulur.

TEB Hayvancılık Kredisi

Hayvancılık sektöründeki çiftçilerin tekrarlayan maliyetlerini karşılamak için TEB, çiftçilere işletme kredilerinin bir parçası olarak hayvancılık kredisi şeklinde özel finansal destek sunmaktadır. Süt hayvancılığı, su ürünleri yetiştiriciliği ve kümes hayvanları yetiştiriciliği için düşük faiz oranlarıyla kredi başvurusunda bulunan çiftçilere özel krediler sunmaktadır. Aşağıdaki belgeler her sektör için ayrı ayrı hazırlanmaktadır.

 • Çiftçi kayıt sistemi belgesi ÇKS Kayıt Evrakları (GÜNCEL)
 • Kimlik kartının fotokopisi.
 • İkamet belgesi
 • Tapu fotokopileri.
 • Şirket tescil belgesi
 • Yetiştirme birliğine üyelik belgesi.
 • Hayvanlar için malların listesi
 • Gıda üretim belgesi
 • Şirket tescil belgesi
 • Çalışma ruhsatı
 • Senatör sertifikası
 • Su ürünleri sertifikası
 • Lisans kaydı (gemi ve kişi için)
 • Uçuşa Elverişlilik Sertifikası
 • Tonilato sertifikası
 • Geminin tescil belgesi.

Yetkili çiftçiler ilgili birliklerine üye iseler TEB şubelerini ziyaret edebilir ve özel kredi başvurusu yaparak maddi destek alabilirler.

Denizbank Hayvancılık Kredisi

Denizbank, tarımdan meyve üretimine, seradan su kültürüne kadar tarıma her türlü yatırımı desteklemek için özel bir kredi hattı ve düşük faiz oranları ile çiftçilere yardımcı olmaya devam ediyor.

Denizbank tarımsal yatırım kredileri kapsamında kredinizi, 6 ayda bir ödeme ile 12 ay 60 ay vade ile hayvancılık ekipmanı kredisi, süt sığırcılığı ve büyükbaş hayvan alımı için kullanabilirsiniz. Hayvan ve ekipman alımı için kredi tutarı, hayvanların fatura değerinin yüzde 75’idir. Sıfır Faizli Hayvan Kredisi Nasıl Alınır

Hayvancılık sektöründe deneyime sahip bankalar, çiftçi onay belgesine sahip olup, belirtilen koşulları sağlayan çiftçilere hayvancılık için özel kredilerden yararlanmak istemektedir. tercih ettikleri bankaların şubelerine.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.