Trendyolda Mağaza Nasıl Açılır? Komisyon Oranları Nelerdir 2021

Trendyolda Mağaza Nasıl Açılır? Komisyon Oranları Nelerdir 2021

Online satış yapmak istiyorsanız Trendyol kullanabileceğiniz alternatiflerden biridir. Trendyolda Nasıl Mağaza Açılır Trendyol, ticaret hayatına daha çok kişisel mağazacılık ile başlayan ve müşteri tabanını hızla genişleten bir e-ticaret sitesidir. Daha sonra diğer mağazalarda çevrimiçi mağazalar açmasına izin vererek işini önemli ölçüde genişletti. Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma Girişimci veya işletme sahibiyseniz ve online satış yapmak istiyorsanız Trendyol bir iş kurabilir ve geniş bir müşteri tabanı ile e-ticaret hayatınıza başlayabilir. Trendyol mağaza açma şartları Trendyol mağaza açma ücreti trendyol’da satış arttırma N11 mağaza açma Trendyol Tedarikçi Başvuru Formu Trendyol da satış yapanlar Trendyol Pazaryeri Trendyol Satıcı Sözleşmesi Satmak için bilmeniz gereken her şeyi Trendyol’da bir araya getirdik.

Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma

Trendyol ile satış yapmak için bilmeniz gereken ilk şey bir iş kurmanız gerektiğidir. Trendyol’da kendi işinizi açmadan satış yapmaya başlayamazsınız. Trendyolda Nasıl Mağaza Açılır Trendyol üzerinden satış yapmanın birçok avantajı ve dezavantajı var. Bu faktörleri karşılaştırarak kendi e-ticaret sitenizin yeterli olup olmayacağına veya Trendyol üzerinden satış yapıp yapmayacağınıza karar verebilirsiniz. Trendyol mağazası açmanın avantajları:

 • Önceden Oluşturulmuş Bir Müşteri Tabanına Ulaşabilirsiniz: Bir e-ticaret web sitesi başlattığınızda, önce kendiniz için bir müşteri tabanı oluşturmalısınız. Bu her zaman kısa sürede yapılamaz. Trendyol ile mağaza açarak satış yapmak istiyorsanız sitenin bilinen statüsü sayesinde geniş müşteri kitlesinden yararlanabilirsiniz.
 • Rakiplerinizi takip edebilirsiniz: Trendyol’da ürünlerinizi satan diğer satıcıları kolayca takip edin. Sunulan fiyatları, indirimleri ve kampanyaları takip edebilirsiniz. E-ticarette en önemli nokta alıcıya ulaşmaksa ikinci nokta da güvenilir rekabet analizi yapabilme becerisidir.
 • Marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz: Yukarıda da belirtildiği gibi, markanız için bir tanıtım aracı olurken, aynı zamanda geniş bir müşteri kitlesini çekebilirsiniz. Trendyol’da ürününüz hakkında detaylı bilgileri görüntüleyebileceğinizi unutmayın.

Trendyol’da satış hakkında bilmeniz gereken şeylerden biri de bu platformda satış yapmanın dezavantajları. Dezavantajlar aşağıdaki gibidir:

 • Taahhüt Taahhüdü: Trendyol üzerinden satış yapıyorsanız, aracı bir platform olduğu için sattığınız her ürün için komisyon alınır. Bu komisyonlar potansiyel karınızı düşürebilir.
 • Markanızı ayırt etmek zor olabilir: birçok Trendyol markası kendi markasını satıyor. Bu nedenle ürün yelpazesi oldukça geniştir. Kendi markalı ürünlerinizin kalabalığın arasından sıyrılması için ek reklam maliyetleri ödemeniz gerekebilir. Ayrıca Trendyol alıcıları öncelikli olarak marka değil ürün için alım arıyor. Bu faktörler nedeniyle markanızı düşündüğünüzden farklılaştırmak zor olabilir.

Trendyol’da Mağaza Nasıl Açılır?

Trendyolda Mağaza Nasıl Açılır, geçtiğimiz birkaç yılda milyonlarca insan arasında günlük bir ticaret platformu oldu ve artan müşteri sayısı ile Türkiye’nin en büyük çevrimiçi pazarlarından biri haline geldi. Artan Trendyol kullanıcısı sayısı, e-ticaret işletmelerini bu pazarda satış yapmaya teşvik ediyor. Trendyol ile iş kurma konusundaki sorunuza cevap verdiğimiz bu yazımızda, Trendyol ile nasıl iş kuracağınıza dair bilgiler veriyoruz. Ardından kısa sürede işinizi nasıl büyüteceğiniz hakkında konuşacağız, işinizi büyütmenize yardımcı olacak küçük ipuçları vereceğiz.

Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma

Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma

Trendyolda Dükkan Açmak

Trendyol’da nasıl iş kurulur sorusunun ilk cevabı elbette bir iş kurmak. Türkiye’de iş kurmak isteyenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Trendyol platformunun işi ön plana çıkarması bekleniyor. Bir iş kurmanın amacı, satılan mallar için fatura kesebilmek ve vergi ödeyebilmektir. Trendyol ile iş kurmak istediğini belirten kişiler, iş hacmi planına ve iş kurma gereklerine uygun olarak özel şirket, limited şirket ve halka açık şirket kurmanın ilk adımını atıyor.

Trendyol Mağaza Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Trendyol mağazası nasıl açılır sorumuzun ikinci cevabına ulaştık. Trendyol ile iş kurmak için Türkiye’nin en büyük pazarlarından biri olarak, kurulumu tamamladıktan sonra Trendyol Satıcı Talep Formunu doldurmanız gerekmektedir. Aşağıda bir Trendyol işletmesi kurmanın koşullarıyla ilgili gerekli bilgileri bulacaksınız:

Trendyolda Dükkan Açmak için Gereken Evraklar

 • İsim soyisim
 • Cep telefonları
 • E-posta
 • Sattığınız ürünlerin kategorisi.
 • İşletmenizin türü
 • TC kimlik numarası veya vergi numarası (özel şirketler için T.C kimlik numarası, halka açık şirketler için vergi numarası)
 • İller ve ilçeler hakkında bilgiler
 • Referans kodu (gerekli değildir).

Alanları doldurarak Trendyol mağazası açmak için uygulama oluşturabilirsiniz. Şube açma talebiniz tamamlanır tamamlanmaz Trendyol çalışanları talebinizi inceleyecek ve talebinizin sonucuna göre sizinle olumlu ya da olumsuz iletişime geçecektir. Başvurunuzun sonucunun olumsuz olması durumunda olumsuz sonucun nedeni size bildirilecektir. Tekliflerin olumlu olması halinde Trendyol temsilcileri tarafından bir toplantıya davet edileceksiniz. Bu toplantıda sizden imza sirküleri, vergi ruhsatı, faaliyet belgesi ve ticaret sicil bülteni çıkarmanız istenecektir.

Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma

Trendyolda Satış Yaparak Para Kazanma

Trendyol’da Satış Nasıl Yapılır? 

İş kurma konusundaki sorumuza gerekli tüm cevapları verdik. Trendyol’da satışların nasıl artırılacağına dair ipuçlarına bir göz atalım. Trendyol çok rekabetçi bir platform olduğu için firmaların buradaki her şeye dikkat etmesi gerekiyor. Trendyol incelemeleri, ürünleri ve entegrasyonları Trendyol satışlarını artırmak için çok önemlidir.

Trendyol’da satış yapan tüm mağazaların rekabet ortamından etkilenmemek için öncelikle ürünlerini kontrol etmesi gerekiyor. Satışları artırmak istiyorsanız, Trendyol mağazanızdaki ürün görsellerinde tüm ürün bilgilerinin yer aldığından emin olun ve profesyonel görselleştirme sağlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Amazon Satış Yaparak Para Kazanma (KOLAY YÖNTEM)

Satın almadan önce pazar yerlerinden alışveriş yapan kullanıcılar, bu ürünü alan ve kullanan kişilerin incelemelerine dikkat eder. Trendyol’da sattığınız ürünler için olumsuz yorumlardan kaçınmak için sevkiyat ve stok durumunu kontrol edin ve kaliteli ürünler sattığınızdan emin olun.

Amazon Satış Yap Dropshipping Nasıl Yapılır?

Trendyol üzerinden ürün satan birçok firmanın kendi e-ticaret siteleri vardır. Bu şirketler genellikle e-ticaret sitelerini Trendyol mağazaları ile entegre edip tek bir yerden yönetiyorlar. Trendyol kullanıcıları navlun ve envanter durumunu kontrol ederek zaman kaybetmekten kaçınırlar.

Trendyol Tedarikçi Başvuru Formu

Trendyol üzerinden şimdi satış yapmaya başlarsanız 7 gün içinde satışa başlayarak %40 indirimli komisyon fırsatından yararlanabilirsiniz! Trendyol tedarikçi başvuru formuna ulaşmak için bağlantı adresine tıklamanız yeterlidir.

Trendyol Komisyon Oranları

Trendyol ticareti yapan firmalar, Trendyol’a sattıkları ürünlerin KDV dahil fiyatı üzerinden belli bir komisyon ödüyor. Trendyol’un belirlediği komisyon oranları satış kategorisine göre değişmektedir. Trendyol komisyon oranlarının ne kadar yüksek olduğunu görmek için Trendyol Partner Sistemi Nedir ve Nasıl Çalışır? 2021 adlı içeriğimizi ziyaret ediniz.

Trendyol’da Nasıl KOBİ Olunur?

Trendyol’da satış yapabilmek için bilmeniz gereken şeylerden biri de öncelikle bir iş sahibi olmanız gerektiğidir. Yasal olarak sattığınız ürünler için vergi almalı ve ödemelisiniz. Bu sebeple Trendyol sizlerden işletmeniz hakkında bilgi istemektedir. Trendyol ile iş kurmak için Trendyol’un kendi web sitesi üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Talep edilen belgeler:

 • Şirketinizin türü ve adı,
 • Vergi kimlik numaranız,
 • Ticari sicil numaranız,
 • Telefon numarasının adı ve adı
 • E-posta adresi
 • E-ticaret web sitenize bağlantı verin (varsa)

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? (Marka İşbirliği) 

Bu bilgilerle birlikte talep gönderildikten sonra, talebinizin uygun görülmesi durumunda sizinle iletişime geçilecektir. İşinizi başlatma prosedürünü tamamlamak için imzalı bir genelge, ticaret sicil kaydı, vergi levhası ve faaliyet belgesi gereklidir.

Trendyol Cüzdan ile Para Kazanma

Cüzdan hesabınızı oluşturduğunuz andan itibaren, 20 lira değerinde  bir cüzdan alacaksınız. Her satın alımda cüzdanınızdan % 2 komisyon elde edersiniz. Örneğin 500 Türk Lirası alırsanız 10 Türk Lirası alırsınız. İnceleme başına 5 TL alabilirsiniz, ancak yalnızca onaylanan incelemeler ücretlendirilir.

Trendyol Link ile Para Kazanma

 • Trendyol ile para kazanmanın en belirgin yollarından biri Trendyol bağlantılarını paylaşmaktır.
 • Trendyol’da satılan her satıcı hesabından bağlı kuruluş pazarlamasına katılmak için başvurun.
 • Bir abonelik talep ettiğinizde, her tıklama veya satın alma için size ödeme yapılır. Belirttiğiniz bağlantıyı kullanarak satış yaparsanız, her satıştan % 10-20 komisyon alırsınız.
 • Bağlantı üzerinden 10.000 Türk Lirası satarsanız, yaklaşık 2.000 Türk Lirası gelir elde edersiniz.
 • Özellikle sosyal medya hesapları güçlü kişiler satmak ve iyi gelir elde etmek için Trendyol ile bağlantılarını paylaşıyor.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanma

Trendyol’da satış yapmak için bilmeniz gerekenleri yukarıda açıkladık. Bundan yararlanacağınızı düşünüyorsanız, bu, ticaret faaliyetinize devam etmenin bir yoludur. Ancak, e-ticaret işinize kendi e-ticaret web sitenizle devam etmeniz gerekiyor. E-ticaret altyapı sağlayıcılarının hizmetlerini kullanarak kendi web sitenizi hemen oluşturabilirsiniz. Marka bilinirliğiniz arttıkça, ek komisyon olmadan satış yapmaya devam edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.