Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? (Marka İşbirliği) 2021

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? (Marka İşbirliği) 2021

Sosyal medya üzerinden para kazanmak günümüzde oldukça sık kullanılmaktadır. Aşina olduğumuz para kazanma yöntemlerinden biri de instagram üzerinden trendyoldan gelir elde etme olduğunu söylemek mümkün. Trendyol üzerinden kolay bir başvuru ile sizde hemen Trendyolla çalışmaya başlayarak para kazanabilirsiniz.! Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? adlı içeriğimizde sizlere; Trendyol işbirliği Instagram, Trendyol Influencer işbirliği, İnstagramda işbirliği nasıl yapılır, instagram’da trendyol linki para kazanma, İnstagramda trendyol reklamı yapanlar ne kadar kazanıyor, Trendyol influencer nasıl olunur? detaylarıyla…

Trendyol Cüzdan İle Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

 • Cüzdan hesabınızı oluşturduğunuzda 20 TL cüzdan parası kazanacaksınız.
 • Yaptığınız her satın alma size cüzdanınızdaki paranın %2’sini getiriyor. Örneğin 500 TL alırsanız nakit olarak 10 TL alacaksınız.
  • 100 TL için 2 TL
  • 200 Lira için 4 TL
  • 300 TL’de 6 TL
  • 400 TL’de 8 TL
 • İnceleme başına 5 TL’lik bir cüzdan alacaksınız, ancak yalnızca onaylanan incelemelerin ücreti ödenecektir.

TRENDYOL PARA (TP) Nedir?

Trendyol Para

 • Cüzdanınızla alışveriş yaptığınızda Trendyol parası kazanırsınız ve bir sonraki alışverişinizde otomatik olarak harcarsınız.
 • Trendyol Para işlemlerine banka ekstreniz üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Trendyol Para cüzdanınızda maksimum 200 TL’ye sahip olabilirsiniz.
 • Trendyol coinlerini belirli kategorilerde harcamak mümkün değil.

Para Yükleme

 • Hesabınıza banka veya kredi kartınızla para yatırabilirsiniz. İndirilen miktar anında cüzdanınıza aktarılır.
 • Her işlemle birlikte 3D Secure yetkilendirmesi sunulur.
 • Son 30 gün için toplam 5000 TL tahsil edebilirsiniz.
 • Cüzdanınızın maksimum limiti 750 TL’dir.

Alışveriş

 • Ödeme yaparken Trendyol Cüzdan ile Öde seçeneğini seçerek cüzdanınızdan kolayca ödeme yapabilirsiniz.
 • Trendyol cüzdan ödeme seçeneğinin kullanılabilmesi için cüzdandaki stokun sepet tutarından büyük olması gerekir.
 • Ödeme sırasında kazanılan Trendyol coinleri otomatik olarak çıkarılacaktır.
 • Trendyol Para kazancınız, harcadığınız Trendyol Para tutarına uymayan ödeme tutarına göre hesaplanacaktır.
 • Tek bir ödeme yöntemi ile sipariş verebilirsiniz. Trendyol Cüzdan ve kredi / banka kartı ile sipariş verilemez.

Cüzdan Kuponları

 • Bu, cüzdanınızla yaptığınız ödemeler için geçerlidir. Ödeme sırasında bir kart seçerseniz, kupon indiriminden feragat edilecektir.
 • Cüzdan kuponlarını kullanmak için, toplam cüzdan bakiyesi ve kupon miktarı sepet tutarından büyük olmalıdır.
 • Sepetinizde başka bir promosyon varsa kupon ile birleştirilemez.
 • Sepetinizdeki ürünler için kupon kullanamayabilirsiniz. Ürün bilgileri bölümünden kontrol edebilirsiniz.
 • İptal ve iade durumunda kupon değiştirilecektir.

Trendyol Influencer İşbirliği Nasıl Üye Olunur?

Sosyal medyadan para kazanmak istiyorsanız, marka işbirlikleri bunun en kolay yöntemi! Bunun için marka işbirliklerine ve influencerlara en yakın olan Trend yol’dan başlamak gerekir. Verdiğimiz bağlantıya tıklayarak trendyol influencer başvuru yapmanız gerekmektedir. Açılan sayfada Trendyol iletişim bilgilerini göreceksiniz. Eksiksiz ve doğru bilgiler ile iletişim bilgilerini tamamlamanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru süreciniz uzayacak ve aynı zamanda reddedilme durumu da meydana gelebilmektedir. İletişim bilgileri kısmında yer alan;

 • Ad Soyad
 • Telefon
 • E-posta adresi
 • Trendyol Uygulama E-posta adresi (Trendyola kayıt olurken kullanılan e-posta adresi)
 • Açık adres
 • Doğum Tarihi
Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

Çok doğru doldurmanız gerekir. Bunun devamında ise Trendyol sizden;

 • Instagram kullanıcı adı: instagram hesap linki ( instagram.com/gunceldetay ) gibi.
 • Başvuru sahibine ait olmak üzere beden bilgileri girilmesi gerekmektedir. (üst beden- alt beden- ayakkabı numarası)

Trendyol üzerinden en çok hangi kategorilerden paylaşım yapacaksınız bunu seçmeniz gerekmektedir.  Ardından öncesinden marka işbirliği yapıp yapmadığınızı evet- hayır diyerek doldurmalısınız. Başvuruyu tamamlamadan önce tahmin edersiniz ki kullanıcı sözleşmesini okudum butonuna tıklamanız ve aynı zamanda “e-serbest meslek makbuzu mükellefiyim” butonuna tıklayarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

Trendyoldan para kazanmak için başvuru esnasında doldurduğunuz kişisel bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Aksi takdirde Trend yol tarafından size gönderilecek olan ayakkabı numarasının yanlış olması durumunda başvuru durumunuzun soruna dönüşebilir.

Trendyol para kazan başvurusu tamamladınız. Ardından Trendy ol gerekli incelemeleri yapmasının ardından tarafınıza “başvurunuz onaylandı” ya da “başvurunuz olumsuz sonuçlandı” maili gönderecek. Bundan sonrasında ise Trendyoldan para kazanma için bu süreçleri bilmeniz gerekir;

Trendyol Linkinden Para Kazanma

Trendyol influencer başvuruları olumlu sonuçlanan kişilerden link oluşturmalarını talep edecek. Bu noktadan başvurusu onaylanan kişi, Trendy ol editörleri aracılığı ile ya da trend yoldan habersiz bir şekilde link oluşturabilirsiniz. Bununla ilgili herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Yani link oluştururken trend yol editörlerinden onay almanız gerekmez. Link nasıl oluşturacağım? diyorsanız Trend yol bunun için size link oluşturma e-postası göndermektedir. Gelen mail üzerinden adım adım link oluşturma aşamaları ele alınmıştır. Link oluşturduktan sonra instagram hesap linki üzerinden linkinizi paylaşabilirsiniz.

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır

UTM denilen bir sistem desteği ile çalışmaktadır. Özetle UTM, oluşturan linkin sonunda bir kod bulunur ve bu kodun sonunda sizin trendyol üzerinden oluşturduğunuz kişisel bilgileriniz (ad-soyad) yer almaktadır.  UTM linkleri izlenebilir link anlamına gelmektedir. Yani oluşturduğunuz link trendyol tarafından izleniyor anlamına gelmektedir. Trendyol tarafından izlenen UTM linkinden paylaşım yapmanızın ardından kaç kişinin tıkladığı, kaç kişinin sipariş verdiği ya da sepete attığı takip edilmektedir.

Trendyol Reklamı Yapanlar Ne Kadar Kazanıyor ?

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? Paylaşımda bulunduğunuz ürünlerin komisyon oranlarının da değiştiğini bilmenizi isteriz. Tüm ürünlerde elektronik hariç olmak üzere %15 komisyon alınmaktadır. Elektrik- elektronik ürünlerinde ise %2’lik komisyon alınmaktadır. Bunun dışında trendyol üzerinden satın alınan her üründen ise %5 komisyon alırsınız. Peki ne kadar sürede linkini paylaştığım ürünlerin parasını kazanacağım? UTM sistemi üzerinden tıklanan linklerin trendyol tarafından izlenmesi ve kişilerin link üzerinden yaptığı alışverişlerde alacağınız komisyonlar hesabınıza aktarılmaktadır.

Trendyol Influencer Nasıl Olunur ?

Bir diğer dikkat etmeniz gereken durum trendyol influencer başvuruları için alacağınız komisyonlar yani para kazanmanız için sizin adınıza fatura kesen bir şirketinizin olması gerekmektedir. Şahıs şirketi ya da bir şirket dahi olmayabilir yeter ki trendyol tarafından size ödenecek olan paranın faturasını, vergisini bir şirket tarafından kesilmesi gerekmektedir. Vergi mükellefi olmak zorundasınız ya da en azından fatura kestirtmek zorunda olduğunuzu unutmamanız gerekmektedir. 

Trendyol Para Ne Zaman Hesabıma Yatar?

Trendyol tarafından komisyon karşılığında yapacağınız satışlar ile elde edeceğiniz gelir; her ayın sonunda hesabınıza aktarılacaktır. Her ayın sonunda tarafınıza yatacak para tutarı bildirimi ile beraberinde fatura gönderilmektedir. Fatura da sizlere ödemeniz gereken vergiden söz edilmektedir. Vergiyi ödedikten sonra bunu Trendyola yollamanız gerekir. 15 gün içerisinde para hesabınıza aktarılacaktır.

Trendyol İşbirliği Instagram

Sosyal medya üzerinden para kazanacaksınız ancak tarafınıza ödenen paranın sosyal medya takipçilerinizle endeksli olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Trendyol komisyon karşılığı ile çalıştığından dolayı; 1 milyon takipçi ile 50 bin takipçili influencera yapacağı ödemelerde komisyon oranları değişmeyecektir. Yani 1 milyon takipçili bir influencer içinde tüm ürünlerde %15 komisyon uygulanacak, 50 bin takipçili bir link üzerinden de %15 komisyon uygulanacaktır. Oluşturduğunuz linkleri instagram hesabınıza koymakta oldukça kolaydır.

Trendyol Linkini Instagrama Koyma

Trendyol ile yaptığınız marka işbirliği ardından instagram hesabınıza yüklemeniz gereken linkten önce bir hatırlatma yapmak isteriz. Günümüzde sıkça gördüğümüz influencerlarında instagram storylerinde paylaştığı “swipe up” yani “yukarı kaydır” ile trendyol gibi web site bağlantıları açılmaktadır. Gerekli instagram hikayesi çekilmesinin ardından instagram story kısayollarında bilindiği üzere gif, emoji, müzik, bahset ve konum seçeneklerine ilave olarak link butonuna tıklayarak kısa sürede linkli instagram hikayesi koyabilirsiniz.

Trendyol İletişim

Trendyol üzerinden gelir elde etmeyi düşünüyor ve bunu marka işbirliği üzerinden yapmak istiyorsanız ancak merak ettiğiniz birtakım sorularınız varsa sizler için araştırdığımı soru ve cevaplar yazımızın devamında..

 • Oluşturduğum linkleri hangi sosyal ağlarda paylaşabilirim?

Trendyol marka işbirliği yaparak oluşturduğunuz linkleri paylaşıp para kazanabileceğiniz sosyal ağlar; Instagram, Youtube, Tik-Tok, Facebook ve Twitch

 • Oluşturduğum linkler Trendyol ekibi tarafından onaylanmalı mı?

Dilerseniz paylaşımda bulunacağınız ürünleri Trend yol ekibinin onayına sunabilirsiniz, dilerseniz de bağımsız trendyol link paylaşımında bulunabilirsiniz.

 • Sadece Trendyol Man ve TrendyolMilla markaları için mi paylaşım yapacağım?

Trendyol tarafından sunulan tüm ürün ve markalar için link paylaşımında bulunabilirsiniz.

Trendyol Koleksiyon Nasıl Para Kazanılır?

Beğendiğin ürünü paylaş kazan! Trednyol uygulaması üzerinden beğendiğin bir ürünü arkadaşına paylaş kısaca senin paylaşımından arkadaşının o ürünü almasını sağla ve Trendyoldan ürün fiyatının %5’i kadar cüzdan kuponu kazan! Trendyol tarafından sunulan koleksiyon kampanyası boyunca maksimum 75 TL kazanabileceğini unutma! İster beğendiğin ürün üzerinden para kazan istersen de koleksiyon oluştur! Bağlantıya tıklayarak Trendyol koleksiyon kampanyasına hemen katıl!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.