DOLAR
33,0273
EURO
36,0276
ALTIN
2.560,44
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Salı Parçalı Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
31°C
Perşembe Yağmurlu
28°C
Cuma Yağmurlu
27°C

KOSGEB E-Ticaret Destekleri 2021 (Hibe ve Kredi)

KOSGEB E-Ticaret Destekleri 2021 (Hibe ve Kredi)

Kosgeb, yeni bir iş kurmak isteyenlerin yanı sıra halihazırda bir işi olan küçük ve orta ölçekli işletmelere hibe, kredi ve destek sağlamaya devam ediyor. Kosgeb NACE kodlarında sektörleri listelenmiş tüm işletmeler, ait oldukları kodlara göre KOSGEB desteği talep edebilirler. Bu NACE kodlarında yer alan Kosgeb e-ticaret desteği hakkında bilgi verdiğimiz bu yazıda, destek ve kredilerin ne olduğunu ve nasıl başvurulacağını anlatacağım. KOSGEB E-Ticaret Destekleri adı altında siz değerli okuyucularımıza; e-ticaret devlet desteği 2021, E-ticaret devlet teşvikleri, KOSGEB Destekleri, KOSGEB geleneksel girişimcilik gibi konuları detaylandıracağız.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri 2021

Toptan ve perakende faaliyetlerinde bulunan veya böyle bir iş kurmayı düşünen girişimcilere fayda sağlayabilecek sübvansiyon ve sübvansiyonlardan bahsetmeden önce, sektörün bundan yararlanabilecek bölümleri hakkında bilgi vermek gerekir.

E-Ticaret Sektörleri

 • Belirli bir ürüne atanan kıyafetlerin perakende satışı.
 • Belirli bir ürüne atanan spor ekipmanlarının perakende satışı
 • Belirli bir ürüne tahsis edilen ev aletlerinin perakende ticareti
 • Canlı hayvanların toptan ticareti
 • Et ve et ürünlerinin toptan ticareti
 • Ev eşyalarının toptan ticareti
 • Giyim ve ayakkabı toptan ticareti
 • Kimyasalların toptan ticareti
 • Kiosklar ve marketler aracılığıyla perakende
 • Mağazalar, tezgahlar ve pazarların dışında perakende satış
 • Meyve ve sebzelerin toptan ticareti
 • Parfümeri ve kozmetik toptancıları (aracı)
 • Tekstil toptan ticareti
 • Toplu veya sözleşmeli toptancılar

Yukarıdakilere ek olarak onlarca iş alanı var. Bu sektörler, ürüne özel mağazalarda yüzlerce ürün çeşidini desteklemekte ve mağaza dışındaki tezgahlarda ve pazarlarda birçok ürün satmaktadır. İsterseniz, bölgenizdeki herhangi bir yerel mağaza veya pazarda Kosgeb kredileri ve desteği ile bir iş kurabilirsiniz. Yukarıda bazıları belirtilen Kosgeb Nace kodlarının tam listesini www.kosgeb.gov.tr ​​adresinde bulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! KOSGEB Hibe Şartları Nelerdir? (GÜNCEL)

Bu kurallara uygun çalışan tüm vatandaşlarımız, koşulları sağladıkları takdirde Kosgeb’in destek ve kredi imkanlarından yararlanabilirler. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın ne yapacağı, nasıl başvuracağı gibi sorularını netleştirmek istiyorum. Kosgeb’in 2021’de sağlayacağı desteği inceleyebilirsiniz.

KOSGEB’E Nasıl Kayıt Olunur?

KOSGEB eğitimi almak isteyenlerin öncelikle KOSGEB’e kayıt olmaları gerekmektedir. KOSGEB’e kayıt olurken aşağıdaki bilgiler istenir:

 • KOSGEB’e kayıt KOSGEB web sitesinde gerçekleşir.
 • KOSGEB web sitesini ziyaret eden kişilerin öncelikle E-Hizmetler menüsüne gitmeleri ve buradaki ilk kapsama tıklayarak kayıt olmaları gerekmektedir.
 • KOSGEB’in istediği bir diğer konu da KOBİ beyannamesi. PME beyanını doldurmalı ve ardından KOSGEB’e göndermelisiniz. İlgili beyanı gönderdikten sonra, KOSGEB uzmanları beyanınızı doğrulayacaktır.
 • KOSGEB desteğinden yararlanmak isteyenler, öncelikle iş bilgilerini KOSGEB veri tabanında işlemelidir.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri Kimlere Verilir?

Bu eğitim kurslarını KOSGEB’de tamamlayan kişiler, KOSGEB’e kredi veya hibe başvurusunda bulunabilirler. Bunu  daha ayrıntılı olarak listeliyoruz:

 • İşyeri için ekipman satın almak isteyen kişi veya şirketlere,
 • Çalışanları işyerinde tutmak isteyenlere,
 • Yeni bir iş kurmak isteyenlere,
 • İşini geliştirmek isteyenlere,
 • Araştırma-geliştirme ve inovasyonla uğraşan ve proje oluşturmak isteyenlere e ticaret desteği verilir.

Bu eğitim kurslarına başvurursanız, sertifika alacaksınız ve ardından KOSEB’den hibe ve kredi alabileceksiniz.

Kosgeb e-Ticaret Desteğini Nasıl Kullanırım?

Girişimciler yeni iş kurmak istediklerinden, e-ticaret yoluyla satış yapmak isteyen kişilerin Kosgeb hibe ve kredilerinden yararlanabilmeleri için uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlamaları gerekmektedir. Bu kurslar kosgeb tarafından yılın belirli günlerinde verilmektedir ve toplam 32 saatlik pratik kurslardır. Eğitimi tamamladıktan sonra katılımcılar, açmak istedikleri işyerinde iş planlarını Kosgeb’e iletmelidir. İş planınız Kosgeb tarafından onaylanırsa, Kosgeb’in iş yapılarının desteğinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB E-Ticaret Destekleri

KOSGEB E-Ticaret Destekleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Kadın Girişimciye Destek Kredisi (KOSGEB)

Gerçekleştirmek istediğiniz faaliyet alanı KOSGEB tarafından tanımlanan faaliyet alanı içinde olmalıdır. KOSGEB’in bir iş kuracağımı söyleyenleri desteklemediğini söylemeliyim. KOSGEB, yalnızca belirlenmiş iş alanlarından birini takip etmek isteyen girişimcileri destekler. Bir Kosgeb iş planı hazırlamadan önce, başlattığınız işletmenin desteklenip desteklenmediğini kontrol etmelisiniz. Bu noktada Kosgeb’in desteklediği iş alanlarını, 2021’in sektörlerini ve Kosgeb’in desteklediği iş fikirlerini daha detaylı ele aldık. Hazırlanan iş planının onaylanmasının ardından KOSGEB girişimcilik adayları;

Geleneksel Girişimcilik Desteği 2021

 • Bir işin kurulmasını desteklemek adına gerçek şahıs şirketlerine 5000 lira, sermaye şirketlerine 10 bin lira.
 • Performans desteği olarak birinci ve ikinci dönem için toplam 40.000 lira.
 • Geleneksel girişimcilere toplam 5.000 TL Destek Sertifikası, 65.000 TL destek verilmektedir.

Kosgeb bir kez daha, artan girişimci desteğinin bir parçası olarak imalat sektöründe iş yapan ileri düzey yüklenicilere 375.000 TL’ye kadar hibe sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! KOSGEB Adım Adım İşyeri Açma Süreci

Yine e-ticaret sektöründe çalışmak, firmanın belgelerle açılmasını gerektiriyor. KOSGEB’e ek olarak bazı bankalar, sermayesiz bir e-ticaret şirketi kurmak isteyen girişimcilere finansal destek sunmaktadır. Bu hibeye ek olarak, yeni bir iş kuran girişimciler, bankalarda iş kurmak için garantiye tabi kredi veriyor. KOSGEB E-ticaret içerisindeki destek fonksiyonlarını yukarıdaki şartlara uygun olarak kullanmak isterseniz, gerekli belgeleri hazırladıktan sonra toptancı ve perakendecilerin desteklediği alanlardan biriyle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!  Devletin Hibe Verdiği İşler (GÜNCEL LİSTE)

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.