DOLAR
31,3634
EURO
34,0393
ALTIN
2.103,21
BIST
9.097,15
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Parçalı Bulutlu
15°C
İstanbul
15°C
Parçalı Bulutlu
Pazartesi Gök Gürültülü
14°C
Salı Hafif Yağmurlu
10°C
Çarşamba Az Bulutlu
12°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
9°C

Şirketlere Devlet Destekli Kredi 2021 (300 Bin TL)

Şirketlere Devlet Destekli Kredi 2021 (300 Bin TL)

KOSGEB, girişimcilere ve KOBİ’lere finansal destek sağlayan kurumlardan biridir. Zaman zaman faizsiz kredi ve hibe sağlayan kurumun 300.000 TL faizsiz kredi için yardım sunacağı açıklandı. Şirketlere Devlet Destekli Kredi “İşletmeler için Devlet Tarafından Finanse Edilen Krediler” başlığımızın bir parçası olarak, sizin için krediler ve hibeler, makineler ve diğer hibe alanlarının hüküm ve koşullarını gözden geçirdik. 60 aylık faizsiz krediye hak kazanırsanız, derhal enstitü ile iletişime geçebilirsiniz.

Devlet Destekli Ticari KOBİ Kredisi

KOSGEB, küçük ve orta ölçekli işletmelere girişimcilik desteği, araştırma ve geliştirme, iş geliştirme, laboratuvar hizmetleri ve finansal destek yoluyla her sektöre fon sağlayan kurumlardan biridir. KOBİ’lere destek programları sunan bir kuruma destek devam ediyor. Şirketlere Devlet Destekli Kredi Kosgeb, küçük ve orta ölçekli işletmelere belirli koşullar altında kredi faizi desteği ile nakit akışı sunmaktadır. KOBİ’lerin uluslararası ülkelerle pazardaki rekabet güçlerini artırmak, istihdam alanı oluşturmak, üretim kalitesini artırmak ve KOBİ’lerin ihracat faaliyetlerine katılımını sağlamak için krediler verilmektedir.

 • Faiz desteği ile mevcut işletmelerin finansal sorunlarına çözüm aranır. Bu nedenle, operasyon için gerekli sermaye ile ihracat faaliyetleri için yatırım ve faiz giderleri karşılanmaktadır.
 • Ajansın destek yüzdesi üst sınırı 300.000 Türk Lirası’dır.
 • Bu malzemeler her firma için ayrı ayrı sağlanır.
 • KOBİ’lere verilen krediler 60 aydan fazla süremez.
 • Faiz oranları cari faiz oranlarından düşük olmalıdır.
 • Faiz oranlarının belirlenmesinde yerli ve yabancı bankalar önemli rol oynamaktadır.
 • Detaylar, imzalanan yevmiye esas alınarak belirlenir.
 • Geri ödeme koşulları da bu bankaların yaptığı teklifler incelenerek belirlenmektedir.

KOBİ’lere kredi veren bankalara yönelebilir ve bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

300 Bin TL Faizsiz KOSGEB Kredisi

27354 Kosgeb sayılı KOBİ’ler için Kredi Faizi Yönetmeliğine göre 300.000 TL. Faizsiz bir kredi tutarı sağlaması bekleniyor. Yönetmeliğin amacı, KOBİ’lerin ülkenin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarını karşılamadaki etkinliklerini artırmak, ekonomik kalkınma bağlamında sektördeki entegrasyon faaliyetlerini iyileştirmek ve rekabet düzeyini artırmaktır. Bu nedenle, KOSGEB’e makul şartlarda geri ödeme veya hibe şeklinde finansal veya nakitsiz destek sağlanmasına karar verilmiştir.

KOBİ Destek Kredisi 2021

Bu kapsamda protokol sonucunda kararlaştırılan banka, şirketlere ve girişimcilere Türk lirası veya döviz cinsinden kredi veya faiz yardımı verebilir. Kredi limitleri ve ayrıntıları Kosgeb’in İcra Kurulu tarafından belirlenir. Firmaların bu destekten yararlanmaları yasaklanmamalıdır. Kredi riski bankaya aittir. Ayrıca 26858 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı KOBİ’lere kredi süresinin 48 ay olduğunu belirtmiş ve bankalar ile protokol imzalanmasının ardından detaylar açıklanmıştır. Kosgeb, işletmelerin ve girişimcilerin ihtiyaç duyduğu meblağları, kredilerin faiziyle destekleyerek sabitleyen kredi programları oluşturur. Daha sonra kredinin detayları (faiz oranı, ipotek yaratma maliyeti, süre, temettü) dikkate alınarak bankalar ile kurulacak protokoller kapsamında imzalanacaktır. Yardımla kredinin bir kısmı veya tamamı fiilen tesis tarafından karşılanırken, başvuru ücretleri ve vergiler gibi ek maliyetler şirket tarafından karşılanmaktadır. Kararnamede belirtildiği üzere, kredinin faizi için azami sorumluluk üstlenme süresi 48 ayı, yani 4 yılı geçemez. Kredi limiti 300.000 TL’dir. Taahhüt gerekli görüldüğü durumlarda, içeriği kuruluş tarafından belirlenecek bir taahhüt belgesi talep edilebilir.

Şirketlere Devlet Destekli Kredi Şartları Nelerdir?

KOSGEB desteği alan bir firma bloke edilirse veya şartları karşılamazsa faiz desteği iptal edilir. Destek yasa dışında kullanılırsa, durum çözülene kadar yeni destek talepleri kabul edilmeyecektir. KOSGEB’in topladığı menfaatler, meşru menfaatlerle birlikte şirketlere ve girişimcilere aktarılır. Anlaşmazlık sona erdikten sonra, yardım talepleri tekrar kabul edilecektir.

 • Kosgeb % 100 yerli üretimi desteklemektedir. Faiz oranı desteği alma adımları sırasıyla:
 • İş yardımı talepleri, kurumla protokol imzalayan bankanın yazılım sistemleri üzerinden gönderilir.
 • Bankalar, KOBİ kredileri için başvuruları kurumun hizmet merkezine dijital olarak iletiyor. Bu işlem ön onay için gereklidir.
 • Servis merkezi ön onayını verdikten sonra talepler banka tarafından değerlendirilir. Diğer bir deyişle, süreçte kredi kullanmak için iş kayıtları izlenir.
 • Kredi başvurusu kabul edilen firmalar Temerkuz şubesine gönderilecektir.
 • Başvuruları üst yönetim tarafından onaylanan kişiler hakkındaki bilgiler son onay için kuruma fakslanacaktır.
 • Banka tarafından şubeye gönderilen kredi adı talepleri beş iş günü içerisinde dijital olarak onaylanmaktadır.
 • Eksiklikler bulunursa, belirtilen zaman çerçevesi içinde düzeltilecektir.
 • Daha sonra belirlenen zamanda ödünç verme işlemi başlar.

İşletme kredisi veren bankaların şubelerini araştırarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN!

KOSGEB Nitelikli Eleman Desteği 2021

Kosgeb Kredi Şartları Nelerdir?

Kosgeb KOBİ kredisi alabilmek için önce KOBİ olmanız gerektiğini söylemek büyük bir şaka olur. Ancak, tüm işletmeler KOBİ olarak kabul edilmediğinden bunu tanımlamak doğru olacaktır. Çünkü KOBİ’lerin tanımı bu yıldan beri değişti. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin mevcut tanımında da değişiklikler yapılmıştır. KOBİ desteğinden yararlanın;

Mikro işletme: Çalışan sayısı 10’dan az olmalı ve yıllık net satış 3 milyon TL’yi geçmemelidir.

Küçük işletme: Çalışan sayısı 50’den az olmalı ve yıllık ciro 25 milyon TL’yi geçmemelidir.

Orta ölçekli işletme: Çalışan sayısı 250’den az ve yıllık cirosu 125 milyon TL’den az olmalıdır.

 • Yukarıdaki KOBİ tanımında olun,
 • Kurumdan önceden izin alın
 • Protokol imzalanan banka kredi başvurusunu kabul etmelidir.
 • Protokol şartlarına uymak,
 • Başvuru süreleri aşılmamalıdır.

Kosgeb Destekleri 2021

KOSGEB, geçtiğimiz yıl Halkbank ile protokol imzaladı ve KOBİ’leri Ar-Ge ve inovasyonda destekledi. Bu düşünceyle sağlanan destek 24.000 TL ile 30.000 TL arasında, kiralama için 20.000 TL başlangıç ​​sermayesi, 300.000 TL makine ve teçhizat alımı kredisi, 150.000 TL hibe, 100.000 TL proje geliştirme yardımı ve 150.000 TL arasında değişmektedir. Personel masraflarını karşılamak için Türk Lirası. Ticarileştirme programı ile hammadde ve yazılım için 18.000 TL, 500.000 TL kredi ve 150.000 TL hibe sağlanmıştır.

KOBİ’ler, iş geliştirme pazarında destek almaktadır. Programın amacı, yükselme eğilimi gösterebilen küçük ve orta ölçekli işletmeleri finanse etmek katılımlarını sağlamaktır. Program, KOBİ’leri yükselen iş piyasasında halka arzları hakkında bilgilendirmektir.

 • Temsilcilere ödenen komisyon miktarı
 • Piyasada ödenen danışman ücretleri
 • Avukatlar tarafından yapıldığına dair beyan edilen masraflar
 • Merkezi Kayıt Kuruluşu’na kayıt olduktan sonra ödenecek tutarlar.
 • Bağımsız bir denetimin sonuçlarına göre ödenecek hizmetlerin hacmi.
 • Kayıt sürecinde SPK tarafından alınan ücretlerin karşılanması için geri ödemesiz hibe sağlanmaktadır.

Bu amaca yönelik miktarlar ve destek oranları yukarıdaki tabloda gösterilmektedir. Bu destekten yararlanabilmek için Kosgeb veri tabanındaki şirket kayıtlarının güncel ve hissedar statüsünde olması gerekmektedir. Kayıtlı olmayanlar, Kosgeb veri tabanına mümkün olan en kısa sürede kayıt yaptırmalıdır. Program desteği almak için uyarı mesajı da güncellenmelidir. Ardından anket doldurulur.

Başvuru sonuçları 15 gün içinde firmaya gönderilecektir. Sözleşme, bilgi sistemi tarafından onaylanmalıdır. Bu taahhüt belgesinin son ödeme tarihine kadar onaylanmaması durumunda talep reddedilmiş sayılacaktır. Destek başlangıç ​​tarihi, taahhüdün sistem üzerinden işlendiği tarihtir. İlk kez başvuran firmalarla ilgili bilgiler sistemde korunmaktadır. Güncellenen belgeler için yeni bir talep mümkün değildir. Şirketlere Devlet Destekli Kredi

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır? KOSGEB Hibe Desteği

KOBİ’ler, 300.000 TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanacak. Yeni yılda bankalar ile tutanaklar imzalandığında ve kredi detayları netleştiğinde sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.