DOLAR
32,8221
EURO
35,1421
ALTIN
2.449,46
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
29°C
İstanbul
29°C
Açık
Pazar Parçalı Bulutlu
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C
Çarşamba Az Bulutlu
29°C

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır? (KOSGEB)

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır? (KOSGEB)

İŞKUR, Türkiye’deki sosyal ve mesleki yaşamı dengelemek için insanların iş bulmalarına yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlıdır. İŞ-KUR’un temel amacı aşağıda tam olarak tanımlanmıştır. Bu organizasyonla ilgili net bilgileri İş-Kur tanıtım filminde bulabilirsiniz.
İşgücü piyasasının ihtiyaçlarını karşılar; İş gücünün istihdam edilebilirliğini artırmak ve ihtiyacı olanlara geçici İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır gelir desteği sağlamak için programlar yoluyla işleri ve işleri bulmak, işleri kolaylaştırmak, korumak, geliştirmek ve çeşitlendirmek için etkili işe alma hizmetleri sağlamaktadır.

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır

Bu açıklamaya göre İş-KUR, iş ve işçi bulmak isteyenlere, maddi yardıma ihtiyacı olanlara, kredi çekmek isteyenlere, kredi çekmeyle ilgili soruları olanlara İŞKUR’un başka bir menfaat bulamaması için yardımcı oluyor. Çünkü bu, ülkemizde İŞKUR kredisi olarak bilinen KOSGEB’den bir kredidir. İŞKUR idareleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı olmakla birlikte KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı devlet kurumlarıdır. Hem iş hem de istihdam alanındaki her iki kuruluş da işyerinde Türk ekonomisine hizmet etmeye ve yeni başlayanlar için kredi açmaya adanmıştır. İŞKUR KOSGEB, isimleri gündeme taşıdığı için kredi alabilir.

İşkur Kredisi Nasıl Alınır?

İŞKUR ile anlaşması bulunan KOSGEB’den destek almak için öncelikle KOSGEB’in uygulamalı girişimcilik eğitim programlarını tamamlamanız gerekmektedir. Eğitim duyuruları bölümündeki KOSGEB sayfasından kurs tarihlerini takip edebilirsiniz. Dersler 32 saat sürmektedir, katılım zorunludur. Sunulan eğitim kursları iş ve iş planıyla ilgilidir. Kursun sonunda katılımcılar sertifika alırlar.

 • Belgesi olmayan kişiler girişimcilik desteği için başvuramazlar.
 • Bu aşamadan sonra işinizi fiziksel olarak kurmanız gerekir.
 • Harcamalarınızı KOSGEB’in iş planı kapsamında geri alabilirsiniz.
 • Ancak, yardım alabilmek için çalıştığınız sektörün KOSGEB kodlarına dahil edilmesi gerekir.
 • Bir iş kurmak için yaptığınız tüm masrafları fatura etmelisiniz.
 • Bir işe başladıktan sonra, bir iş planı oluşturmanın zamanı gelmiştir.
 • İyi bir iş planına dahil edilecek detaylar bu eğitimde açıklanmıştır.
 • Ancak, daha profesyonel bir iş planı istiyorsanız, danışmanlık şirketlerinden yardım alabilirsiniz.
 • Örnek iş planları İnternet’teki çeşitli web sitelerinde yayınlanır.
 • Ancak, bu planları indirmeye başlarsanız, 1–0 kaybedeceğiniz anlamına gelir. Çünkü iş planınız orijinal olmalı.
 • İş planı, girişimci, fiyatlandırma politikaları, sektörde neden çalışmak istediğiniz ve gelecek planları hakkında bilgi içermelidir.
 • Destek almak için, işinizi kurduktan sonra veri tabanına kayıt olmalısınız.
 • Kuruma bilgi materyalleri ve küçük ve orta ölçekli işletmeler için bir başvuru sağlamalısınız.
 • Beyanname onaylandıktan sonra, dijital ortamda bir iş planı oluşturulmalıdır.
 • KOSGEB bu iş planının onaylı bir kopyasını sağlamalısınız.
 • Sunmuş olduğunuz iş planını değerlendirdikten sonra, KOSGEB iş planını yararlı bulursa, ayrıntılı inceleme için yönetim kuruluna gönderir.
 • Kurucu yönetim kurulu toplantıları sırasında iş planını değerlendirir.
 • İş planınız sonradan kabul edilirse, destek süreci bir taahhütle başlar.
 • Yine dijital ödeme talep formu oluşturularak tesise teslim edildi.
 • Bu aşamanın sonunda, bir ekspertizin ardından bütçe incelemesi şeklinde destek sağlanır.

Destek Kredisi Başvuru Şartları

KOSGEB’in yardımından yararlanmak için belirli koşullar gereklidir. Öncelikle istenen belgeleri zamanında temin etmeniz, sertifika almanız ve bir iş planı sunmanız gerekiyor.

 • KOSGEB’in desteğinden sadece Türk vatandaşları yararlanabilir.
 • 18. yaş tamamlanmalıdır.
 • Kosgeb’den yeni bir iş ortamında destek ödemeleri almak için önceden aynı konuda destek ödemeleri almamalısınız.

Kosgeb’ in Desteklediği Sektörler

Kosgeb Girişimcilik, araştırma ve geliştirme, teknolojik üretim, yerelleştirme, iş geliştirme, uluslararası büyüme ve tanıtım, laboratuvar desteği. Ayrıca KOSGEB tarafından desteklenen sektörler Nace kodlarında ifade edilmektedir. Sektörler hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın. Kosgeb 50.000 TL hibe veya 100.000 TL faizsiz kredi sağlamıyor. Desteğiniz, Girişimcilik Geliştirme Destek Programı kapsamında devam edecek.

İşkur Kredi Başvurusu Nereye Yapılır?

Örneğin, Türkiye Ekonomik Konseyi, çalışan vatandaşlarımız tarafından ödenen işsizlik yardımlarını destekliyor ve hükümet programlarına katılmadan önce verilen bir oy kredi başvurusunda bulunamıyor. Öte yandan, bugüne kadar tamamlanan ve uygulanan projeler her zaman kredi yoğun değil, daha çok istihdam yaratmayı hedefliyor.

İşkur Girişimcilik Kursu Başvuruları

13 farklı destek programı ile yeni bir iş kurmak üzere olan vatandaşlarımız ve halen KOSGEB’de çalışan tüccarlarımız hibe, yardım ve destek almaktadır. Programın içeriğine göre hazırlanan bir projenin desteklenmesi için başvuran tüm Türk vatandaşları hibeden yararlanabilir. Kursun adı KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, onun adını almıştır. Türkiye’nin birçok yerinde eğitimler devam ediyor. Bu eğitim kurslarının hazırlanmasına çeşitli devlet kurumları, meslek kuruluşları, tüzel kişilikler ve kuruluşlar müdahale etmektedir. İş yaratmaya çalışan İŞKUR, bu kuruluşlar arasında ilk sırada yer alıyor. Kurs talepleri protokol gereği müteahhitlere yöneltildiği için buna genellikle İşkur girişimcilik kursu denilmekte ve bazı talepler de İŞKUR’a yönlendirilebilmektedir. İŞKUR kurs tarihleri ​​sayfasından güncel tarihleri ​​kontrol edebilirsiniz.

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır

İŞKUR Kredisi Nasıl Alınır

İŞKUR Girişimcilik Kursu Günlük Ücreti

İŞKUR, işsiz vatandaşlarımızın istihdamına yönelik mesleki eğitim kursları düzenlemekte ve bu kurslarla vatandaşlarımızı meslek seçmeye teşvik etmektedir.  Bu eğitim kurslarına katılmak isterseniz İŞKUR kurs başvuru formundaki bağlantıda bulunan başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. İş-Kur kurslarına kabul şartları ile ilgili olarak;

 • Türkiye vatandaşı olmak,
 • 18 ile 70 yaşları arasında olmak,
 • İŞKUR’da bulunan profesyonel bir danışmandan onay almalıdır.

İşkur’un Verdiği Kurslar Nelerdir?

 • Hizmet içi eğitim programları; 45 saatten fazla sürmez ve 3 ayda biter.
 • Girişimcilik eğitimi; 32 saat geçer.
 • Profesyonel eğitim; İŞKUR, emekli olmayan kayıtlı işsizler için geçerlidir.
 • Çalışanların profesyonel eğitimi; 5544 sayılı Kanuna göre yapılır. İŞKUR sınav ücretinin yarısını öder.
 • Eski hükümlüler veya engelliler için kurslar; Kendi işini kurmak ve kendi işini kurmak isteyenlerin eğitiminden gelen destek budur.
 • İŞKUR için kredi almak istiyorsanız, yayınlanan proje kılavuzlarını okumanız ve ilgili kategoride yardım istemeniz gerekmektedir. Başvuru formu, gerekli belgeler ve koşullar web sitemizde yayınlanacaktır.

İş Başı Eğitim Programları

İş-kur’a kayıtlı birçok vatandaşımız işsizlik sorunu yaşıyor. Ve bu tesis sayesinde işsizlik sorunlarını aşabildiler. İşbaşı eğitim programları İş kur kurslarının başında yer almaktadır. Bu programın amacı, kuruluşa kayıtlı vatandaşlarımızın iş deneyimi kazanmaları, teorik mesleki eğitim almaları ve uygulamalı öğrenme yoluyla iş ortamına uyum sağlamalarıdır. Aynı zamanda bu program sayesinde işsizlikle mücadele eden vatandaşlarımız mesleki becerilerini geliştirerek deneyim kazanabilmektedir. Bu programdan yararlanmak isteyen vatandaşlar, kendileri için çalışmak istedikleri bir iş bulabilir ve işyerinde iş bulmalarını isteyebilirler. Bu program maksimum 6 ay ve minimum 3 ay geçerlidir.

Devlet Hibe Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

 • Tarım ve Orman Bakanlığı, tarım ve hayvancılığa sübvansiyon sağlamaya devam ediyor.
 • IPARD ve IPARD2 yayınlarının yayınlanmasının ardından üç farklı paket programa katılmak için başvurabilirsiniz.
 • İlk kez bir iş kuruyorsanız veya mevcut bir işletme için bayi kredisi desteği almak istiyorsanız KOSGEB’e başvurabilirsiniz.
 • Acil olarak paraya ihtiyacınız varsa, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığı, Sosyal Koruma ve Dayanışma Fonlarından yardım isteyebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.