DOLAR
32,4969
EURO
34,5845
ALTIN
2.477,01
BIST
9.575,12
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
23°C
İstanbul
23°C
Az Bulutlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
19°C
Cuma Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
18°C

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 (GÜNCEL)

Özel Hastane Muayene Ücretleri 2021 (GÜNCEL)

Özel hastanede muayene, ameliyat ve tahlil yaptırmak isteyenler muayene bedeli, özel doktor muayene ücreti gibi bir çok ödemek zorunda olduğunuz ücret mevcut. Özel hastanede muayene ücretleri, özel hastaneler için ücretler, Yatak ücretleri, sigortasız kişiler, giriş ücretleri, Özel Hastane Muayene Ücretleri, SGK özel hastane ücretleri, Profesör özel muayene ücretleri, Özel hastane muayene fiyatları sorgulama nasıl yapılır?

Vatandaşlarımız, genellikle sağlık hizmetlerinden ziyade kamu hastanelerini veya özel hastaneleri tercih etmekte. Devlet hastaneleri de nüfusun yoğun olduğu illerde oldukça yoğundur. Bundan şikâyet edenler de bakımı kolaylaştırmak ve tedaviyi hızlandırmak için özel hastanelere gidiyor. Özel bir hastanede muayene masrafı hastaneye ve hatta hastane bölümlerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sigortalı hastanelerde muayene masraflarının bir kısmını devlet ödemektedir. Sigortasızlar da özel hastaneleri tercih ediyor.

Katılım Payı Alınan Hastalar ve Muayene Fiyatları

Özel hastaneler muayene ücretlerine ek olarak ücret almaktadır. Sabit komisyon oranı 15 TL‘dir. Her sigortalı hasta tedavi masraflarını ödemekle yükümlüdür. Hasta, görmek istediği ofisin sekreterinden ayrılır ayrılmaz bu ücretler alınır. Ücretlerde muafiyet yoktur. Tüm sigortalı hastalar tarafından talep edilmektedir. Bu ücretlere ek olarak, her hastane muayenenin ücretini kendisi belirler, bu nedenle görüşme sırasında hangi hastaneye kaydolmak istediğinizi sormanız ve masrafları araştırmanız yararlı olacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesinde ayrıca bir katkı hesaplama penceresi vardır. Hesaplama, hastanenin adı, ek masraflar, muayene türü ve muayene edilecek hizmetler gibi bilgiler girilerek yapılır. Devlet hastanelerinde muayene ücreti 6 TL‘dir. Sigortasız vatandaşlarımız için devlet hastanelerinde tek seferlik belirlenen muayene ücreti 50 TL‘dir. Hesaplamak için tıklayın.

Özel Hastane Muayene Ücreti İlave Ücret Alınmayacak Kişiler Kimlerdir?

 • Fahri emeklilik maaşı alanlar ve yakınları adına,
 • Kanun kapsamında emekli aylığı alanların sayısı 2330 ve yakınları.
 • Bu bağlamda emekli aylığı alan engelliler arasında,
 • Yurtiçi ve yurtdışında terör saldırılarına uğramış kişiler, ölenler, öldürülenler ve aileleri,
 • Geliri asgari ücretin 1 / 3’ünden az olan kişiler için ek ücret yoktur.
 • Ayrıca; özel hastanelerde ücretsiz tıbbi hizmetler;
  • Akut tıbbi müdahale geçirmiş hastalar,
  • Yenidoğan tıbbi hizmetleri,
  • Yanık Tedavisi,
  • Organ, doku ve kök hücre nakli ile ilgili hizmetler,
  • Kanser tedavisi, radyasyon tedavisi, kemoterapi, izotop tedavisi vb.
  • Hemodiyaliz tedavisi
  • Yaralanma vakaları
  • Başka bir hastaneden sevk ile vaka
  • Acil servise ve hastaneye giden hastalar
  • Yoğun terapi,
  • Doğuştan anomaliler için ameliyat ücretsizdir.

Ayrıca Covid-19’un pandemi olarak sınıflandırıldığı durumlarda, özel hastaneler koronavirüs tedavisi gören hastalar, tanı ve tedavi için özel hastaneleri ziyaret eden hastalar için tarama katılım ücreti ve ek ücret talep edemiyor. acil duruma dahil.

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Kanuna göre özel hastanelerde acil servislere başvuran hastalar için ek ücret alınmamaktadır. Ayrıca tetkik tutarı 100 TL’yi aşanlar hastaya detaylı fatura ibraz etmelidir. Hastane yönetiminin bunun nasıl ve nasıl yapıldığını kanıtlamak için ücreti kullanması gerekmektedir. Böylelikle herhangi bir rapor düzenlenmeyecek ve  ücretlerin çok yüksek olduğunu tespit ederse, ALO 170 hakkında şikayette bulunulabilir veya Çalışma Bakanlığı taşra müdürlüklerine şahsen soruşturma yapılabilir. ve sosyal güvenlik. SGK’nın belirlediği kuralları uygulamayan Sağlık ve Refah Kurumları Uygulama Raporu, 100 TL. Ayrıntılı bir fatura düzenlemek istemeyen özel hastaneler, ALO 170 mesaj hattı üzerinden Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı müdürlere şikayette bulunabilirler.

Psikiyatri Ücretleri Ne Kadar? 

ALO 182 Randevu Nasıl Alınır?

Devlet hastaneleri ya da Özel hastanelerden randevu almak ALO 182 ile çok daha kolay. Telefonunuzdan 182 nolu numarayı arayıp 5 dakika içinde istediğiniz bölüme randevu almak mümkün. 182 yi aradıktan sonra istediğiniz bölümü, doktoru ve saati seçip randevu alabilirsiniz

Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama

Sosyal güvenlik kurumu tarafından oluşturulan sayfada ek ücretler hesaplanır. Bu sayfada hastane, ortak ödeme, tedavi ve hastane türü, muayene olacağınız doktor muayenehanesi, iç hastalıkları bölümü gibi işlemlerinizi seçip hesaplama aracından hesaplayabilirsiniz. Burada bunun ayakta tedavi, prosedür veya muayene olduğunu gösteren hesaplamaları görebilirsiniz. İstediğiniz hastaneyi seçerek bu sayfada fiyatları bulabilirsiniz. Katılım ücreti 15 TL. Tıbbi muayene için özel hastanelere gitmeniz için sizden 30 TL.  Fiyat arasında talep edilebilir. Bilgi buradaki sayfada mevcuttur. Ayrıca bu işlemi online yönetim sistemi üzerinden de kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları (GÜNCEL)

SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde devlet 32 ​​lira ödüyor. Hastaneler hastadan maksimum iki kat ücret talep edebilir. Özel hastanelerde muayene olduktan sonra fazla ödeme yapmak istemeyenler, özel sağlık sigortası veya ek sağlık sigortası yaptırabilirler. Özel Hastane Yönetmeliğinin 51. Maddesi faturaların ödenmesini düzenler. Bu makaleye göre, şu veya bu şekilde tedavi gören bir hastayı fatura etmek zorunludur. Hastaya verilen hizmet karşılığında alınan bedel, makbuz veya faturada belirtilmelidir. Ayrıca sağlık sektörü dışında sağlanan yiyecek, içecek ve telefon gibi ek maliyetler piyasa değerini geçmemelidir. Özel hastaneler için kuralları okumak için buraya tıklayın.

Özel Hastane Muayene Fiyatları 

Özel hastanelerde tetkiklerin maliyeti Sağlık Sistemi Uygulama İletişimi (SUT) tarafından düzenlenir. Bazı hastaneler kayıt ücreti dışında herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bu nedenle diğer hastanelerden farklılık vardır. Bu miktar, kontrol farkı olarak hesaplanır. Formül olarak verirsek; Giriş ücreti – Muayene ücreti = Muayenede farklılık var. Özel kliniklerin poliklinikleri ve fiyatları aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. 2020 yılı itibari ile ülkemiz sağlık sektöründe faaliyet gösteren özel hastaneler için güncel anket fiyatlarını gözden geçirdik. Bilgi arama yoluyla elde edilebilir.

POLİKLİNİK MUAYENE ÜCRETLERİ EN YÜKSEK ÜCRET ÖZEL MUAYENE
Kadın Hastalıkları 15 TL. 73 TL. 80-100 TL.
Üroloji 50 TL. 56 TL. 60-100 TL.
Kardiyoloji 30 TL. 73 TL. 60-100 TL.
Nöroloji 25 TL. 62 TL. 40-80 TL.
Beyin Cerrahi 35 TL. 58 TL. 50-100 TL.
Göz Hastalıkları 40 TL. 49 TL. 40-100 TL.
Dermatoloji 25 TL. 54 TL. 40-100 TL.
Göğüs Hastalıkları 30 TL. 56 TL. 30-60 TL.
Kulak Burun Boğaz 30 TL. 51 TL. 30-60 TL.
Genel Cerrahi 25 TL. 60 TL. 30-60 TL.
Dahiliye 25 TL. 60 TL. 30-60 TL.
Ortopedi 30 TL. 51 TL. 30-60 TL.
Fizik Tedavi 30 TL. 54 TL. 30-60 TL.
Yaşlı Hastalıkları 30 TL. 60 TL. 30-60 TL.
Plastik Cerrahi 40 TL. 56 TL. 30-60 TL.

Tablo, Özel hastanelerdeki sınavların fiyatlarını göstermektedir. Bu miktarlar hastaneden hastaneye değişiklik gösterse de tablo şuna benzer. İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda muayene olmak isteyen bir hasta 25 ila 60 TL’dir. tutarında bir komisyon öder. Kulak, burun ve boğaz polikliniği 30 s. 50 sayfadan. bir fiyatı var. Elbette çoğu özel hastanede durum şekilde gösterildiği gibi değildir.

Profesör Özel Muayene Fiyatları 

Ayrıca kamu ve araştırma hastanelerindeki profesörler tarafından özel olarak incelenebilirler. Öğretmen arasındaki fark, sınav ücretinden düşülür ve ücretin iki katını geçmez. Minimum tutar 2324 * 2 = 4648 TL’dir. Asgari ücretin artmasıyla bu miktar arttı. Tüm bu maliyetlere ek olarak doğrulama tutarları aşağıdaki gibi olacaktır.

 • Devlet hastanelerinde muayene maliyeti: 6 TL.
 • Eğitim ve araştırma hastanelerinde: 7 TL.
 • Üniversite kliniğinde: 8 lira.
 • Emeklilerin yüzde 10’u ve çalışanların yüzde 20’si uyuşturucu nedeniyle kesiliyor.
 • Reçeteler için 3 TL., üç kutudan sonrasında yazılacak olan ilaçlar için her bir tanesi için 1 TL.
 • Özel hastanelerde maksimum %200 fark,
 • Vücut dışında kullanılan protez ve protezler için %10 ve %20 gereklidir.

Öğretmen liderliğindeki ameliyatlarda, her ameliyat için unvanı olmayan hekim ücretleri ile öğretmenin ameliyatları arasında maksimum fark olmalıdır. Bu durumda operasyonun maliyeti 2000 liradır. Öğretmenler arasındaki bu farkın 1000 TL’yi geçmediğini varsayarsak. Söyleyebilirsin. 10.000 liralık bir işlem için 5.000 lira gerekir. Özel sigortalı bireyler genellikle özel hastanelerde daha ucuz olduğu için özel hastaneleri tercih etmektedir.

Özel Hastanelerde Doktor Ücretleri (Doçent, Profesör ve Uzman Doktor)

 • Uzman: 150-200 lira. 
 • Doçent: 250-350 TL.
 • Öğretmen: 350-400 lira.

Sınav seansları arasında. Bu doktorlar size 10 günlük bir takip süresi verir ve 10 gün içinde hiç para ödemeden kayıt olabilirsiniz. Ancak, zaman çerçevesi 10 günü aşarsa, yeniden doğrulama ücreti ödersiniz.

Özel Hastanelerde Tahlil Fiyatları

Aşağıda röntgen, tarama, MRI, ultrason ve EKG gibi taramaları için tüm ücretleri görebilirsiniz.

 • Göğüs filmi: 50-80 lira.
 • Göğüs üstü film fiyatı: 50-100 TL.
 • MR bedeli: 50-500 TL.
 • Ultrason fiyatı: 50-500 TL.
 • EKG maliyeti: 50-100 lira.
 • Kan testi: 50: 100 lira.
 • İdrar tetkik ücreti: 50-200 TL.

Ayrıca yenilemeye tabidir. Elbette bu çekler, gerektiğinde SGK tarafından ödendiği için ödeme yapılması gereken durumlarda mevcuttur. Tüm bu durumlar yönetmeliklere dahil edilmiştir. Bunlar ortalama fiyatlardır ve sınavın fiili maliyeti hastanelerden temin edilebilir.

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Özel Hastane Muayene Ücretleri

Özel Hastanelerde Yatak Ücretleri

Özel hastanelerde yatak ücreti operasyona ve geceye göre değişmektedir. Özel hastanede 5 gün hastanede yatarak ameliyat olan bir kişi yatak, oda ve beraberindeki hizmetler için 1.500 Türk Lirası’nın üzerinde ödeme yapabilir. Yatak ücretleri gece, hafta ve aya göre değişir. Her özel hastanedeki oda ve yatak sayısı farklıdır. İşletme masrafları + yatak ve oda masraflarını ödeyerek tedavi olabilirsiniz. Bu fiyatlar çalışma koşullarına, bölüme ve hastaneye göre değişmektedir. Ayrıca devlet hastanesi yatak veya oda ücreti talep etmez, işlemlerinizi ücretsiz yaptırabilirsiniz.

Dudak Estetik Fiyatları (Dudak Dolgusu)

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları

Özel hastanelerdeki operasyonlar için belirli miktarlar SGK tarafından karşılanmaktadır. Kalan miktarlar vatandaşlar tarafından ödenir. Bu miktarları ve çalışacağınız sektörü aşağıdaki tablodan görebilirsiniz. Bu miktarlar hastaneden hastaneye değişir. Operasyon öncesi detaylar ve fiyatlar için hastaneler ile iletişime geçebilirsiniz.

Ameliyat Olunacak Dal Sosyal Güvenlik Kurumunun Ödediği Tutar Özel Hastanenin Talep Edeceği Ücret
Kalça Eklemi Protezleri 2.646 TL. 5.292 TL.
Açık Prostat Ameliyatı 1.482,70 TL. 2.965,46 TL.
Katarak ve Lens İmplantasyonu 594,00 TL.  .188 TL.
Açık Safra Kesesi Ameliyatı 777.60,00 TL. 1.555,20 TL.
Hemeroid Ameliyatı 488.48,00 TL. 976.97,00 TL.
Apandist Ameliyatı 432,00 TL. 864,00 TL.
Kısırlık Tedavisi  Ameliyatı 370.76,00 TL. 741.53,00 TL.
Normal Doğum 432,00 TL. 864,00 TL.
Genizeti Ameliyatı 346.03,00 TL. 962.06,00 TL.
Dizdeki Menisküsün Onarımı 1.202,69 TL. 2.405,38 TL.
Koroner By-Pass Ek bir ücret talep edilmiyor.
Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı 1.026 TL. 2.052 TL.
Kalp Kapakçığı Ameliyatı Ek bir ücret alınmaz.
Sezeryan Doğum 486,00 TL. 972,00 TL.
Varis Ameliyatı Ek bedel yoktur.
Bademcik Ameliyatı 617.87,00 TL. 1.235,75 TL.

Birçok hastane, hastanın ameliyat öncesi yatak ve ameliyat masraflarını listeleyebilir ve bir garanti mektubu imzalayabilir. Yatak, tedavi için ödeme ile aynı anda belirlenir. Kural olarak, hastane maliyetleri özel hastanelerdeki ameliyatın türüne göre değişir. Günlük işlemler için herhangi bir ücret yoktur.

Botoks Fiyatları Botoks İşlemi Nedir?

Özel Hastane Göz Muayene Ücretleri 

Göz tedavisi fiyatları özel hastaneler ve klinikler arasında değişiklik göstermektedir. Örneğin; Dünya Göz, SGK Hastalar için sözleşmeli muayene ücreti 290.00 TL + 15.00 TL. = 305 lira. komisyonun miktarını belirler. Bu fiyat, hastanın doktorunun seçiminden etkilenir. Alınan göz hizmetine tüm muayene ve kontroller dahildir. Bu fiyatları sorgulamak için hastane ofisine veya danışmana danışabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.