DOLAR
33,0961
EURO
36,0609
ALTIN
2.559,10
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Salı Parçalı Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
31°C
Perşembe Yağmurlu
28°C
Cuma Yağmurlu
27°C

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 (Muayene Ücretleri)

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 (Muayene Ücretleri)

Bildiğiniz gibi özel kliniklerdeki tüm işlemler ücretlidir. Alınan ücrete operasyon bedeli de dahildir. Devlet ameliyat ücretleri çok nadir durumlarda ödenmesine rağmen, ameliyatlar faturalandırılır. Özel Hastane Ameliyat Fiyatları baypas ameliyatı ve fıtık gibi ameliyatların maliyetlerini sizler için araştırdık. Devlet hastanesi ameliyat fiyatları Tomografi ücreti ne kadar Yatak Ücreti Ameliyat ücreti sorgulama ANKARA özel hastane ameliyat ücretleri kalp ameliyatı kaç para Fıtık ameliyat ücretleri 2021 Sgk özel hastane ameliyat Masraflarını Karşılar mı Acıbadem ameliyat Fiyatları 2021 Aydın Medinova muayene ücreti 2021

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları 2021 (GÜNCEL)

Cerrahi prosedürler için profesör ücretleri, analitik ücretler ve özel operasyonlar Acıbadem ameliyat fiyatları Fıtık ameliyat ücretleri Tomografi ücreti ne kadar Medical Park ameliyat ücretleri Ameliyat ücreti sorgulama Devlet hastanesi ameliyat fiyatları SGK özel hastane ücretleri Emekli özel hastane muayene ücreti hakkında sizinle bilgi paylaşacağız. İşlemler için güncel fiyatlar hakkında tüm bilgiler içeriğimizde bulunabilir.

Özel Hastane Operasyon Ücretleri

Aynı operasyon için her hastanede farklı fiyatlar üzerinden işlem uygulanabilir. Hemen hemen tüm hastanelerde doktorlar sizi muayene nedeninize göre farklı şekillerde faturalandırabilir.

Gidiyoruz ama ne kadar ödüyoruz? Bunun için yeterli bütçem var mı? Soruları sürekli geride bırakılıyor. Tamam, sağlık önce gelir, ancak giriş ücretleri, testler, röntgen gibi şeyler için bile ücretler yüksek olduğunda ameliyat ücretleri daha yüksek olabilir. Yatak ücreti Bu içerikte size kamu ve özel işlemlerin ameliyat ücretleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Ancak, verdiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlardır.

Safra Kesesi Ameliyatı SGK SGK Harici Özel Sigorta
A Hastanesi 4000 8000 14000
B Hastanesi 4500 7000 10000
C Hastanesi yok 25000 29000
Anjiyo+Stent SGK SGK Harici Özel Sigorta
X Hastanesi 1500+4500 7500+5500 20000+9000
Y Hastanesi yok 15000+5000 20000+8000
Z Hastanesi 4000+6000 4000+5500 11500+6500

Devlet Hastanesi Ameliyat Ücretleri

Devlet hastanelerinde muayene olmanız durumunda 5 TL ücret dışında herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak özel hastanelerde, üniversitelerde veya sosyal güvenlik kurumu ile anlaşmalı bağlı hastanelerde veya şahsen açık olan özel kliniklerde durum farklı olabilir. Ne yazık ki Sosyal Sigortanın ödediği maaşta önemli bir fark var. Özel bir hastanedeki muayenenin maliyeti, bir devlet hastanesindeki muayene maliyetinden farklıdır. Aşağıdaki tabloda, özel bir işlemle karşı karşıya iseniz, devletin ödeyeceği tutarlar ve kişilerin ödeyeceği tutarlar aşağıdaki gibidir:

Ameliyat Olunacak Alan Sosyal Güvenlik Kurumunun Ödediği Özel Hastanenin Talep Edeceği Tutar
Hemeroid Ameliyatı 550,48 TL 987,97 TL
Bademcik Ameliyatı 679,87 TL 1.342,74 TL
Genizeti Ameliyatı 425,03 TL 872,06 TL
Apandisit Ameliyatı 524 TL 921,00 TL
Varis Ameliyatı Ek bir ücret talep edilmiyor.
Koroner By-Pass Ek bir ücret talep edilmiyor.
Sezeryan 529,00 TL 992,00 TL
Normal Doğum 465,00 TL 889,00 TL
Kalp Kapakçığı Ameliyatı Ek bir ücret talep edilmiyor.
Dizdeki Menisküsün Onarımı 1.592,69 TL 2.678,38 TL
Açık Safra Kesesi Ameliyatı 823,60 TL 1.672,20 TL
Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı 1.239 TL 2.234 TL
Kalça Eklemi Protezleri 2.840 TL 5.540 TL
Kısırlık Tedavisi Ameliyatı 390,76 TL 821,53 TL
Açık Prostat Ameliyatı 1.520,70 TL 3.234,46 TL
Katarak ve Lens İmplantasyonu 623,00 TL 1.329 TL

Yetkililer ve şahıslar tarafından ödenmesi gereken tutarlar tabloda gösterilmekte olup, fiyatlar hastaneye göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple ameliyat olacağınız hastanelerden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Profesör Ameliyat Ücretleri

Sosyal sigorta kurumu tarafından sağlanan tıbbi hizmetlerin maliyetine ek olarak, Yatak ücreti özellikle mesai saatleri dışında verilen tıbbi hizmetleri kullandıysanız, üniversitelerde veya eğitim ve araştırma hastanelerinde görev yapan uzman doktorlara ameliyat olduysanız;

 • Poliklinik muayenelerinde; katı olarak
 • Ameliyat gibi diğer hizmetler; % 50’ye varan ek ücretler uygulanabilir.

Devlet hastanelerinde tedavi için muayene ücreti 45 TL ise ek olarak 45 TL tahsil edilecektir. Tedavinizin sonunda ameliyatı yapmaya karar verirseniz ve bir profesörün ameliyatınızı gerçekleştirmesini istiyorsanız, ameliyatınızı gerçekleştirecek profesör tarafından belirlenen ücretten %50 fazla ödemek zorunda kalacaksınız. Örneğin operasyon için 1.500 lira ödediyseniz, yaklaşık 750 TL’lik bir fark ödemeniz gerekecek. Ödeyeceğiniz miktar, operasyonunuzun ne kadar ciddi olduğuna ve profesöre bağlıdır.

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları

Özel Hastane Ameliyat Fiyatları

Özel Hastanelerde ByPass Fiyatları

50 yaş üstü vatandaşlar arasında yaygın olan kalp problemleri nedeniyle ameliyata ihtiyaç duyan birçok vatandaşımız var. Daha sonraki kalp hastalığı aşırı stres, yetersiz beslenme, sigara ve alkol gibi durumları içermesine rağmen, doğuştan kalp kusurlarıyla da karşılaşabiliriz. Kalp hastalığı ile çalışan birçok doktor var ve devlet, kan damarlarının tıkanması ve hasar görmesi veya kemiğin değiştirilmesi gibi işlemler için herhangi bir ücret talep etmiyor. kalp ameliyatı kaç para Ancak bu doktorlar ameliyatlarını çok geç bir zamana erteledikleri için ne yazık ki özel hastanelere gitmekten başka çare kalmıyor.

 • Açık kalp ameliyatı,
 • Aort kapağının değiştirilmesi,
 • ByPass işlemleri,
 • Kalp pili takma işlevi,
 • Kapalı kalp ameliyatı,
 • Kardiyovasküler cerrahi,
 • Pulmoner kapakların değiştirilmesi ve onarımı,
 • Robotik Kalp Cerrahisi,
 • Triküspit kapak değiştirme ve onarım işlemleri,
 • Tüm kardiyovasküler cerrahi

Özel kalp kusurlarına yönelik operasyonlar ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu işlemler genellikle ücretsizdir, ancak bazı özel hastaneler ücret talep edebilir. Örneğin açık kalp ameliyatı için 30.000 Türk Lirası, kapalı kalp ameliyatı için 50.000 Türk Lirası ve robotik cerrahi ve kalp cerrahisi için 50.000 Türk Lirası gerekmektedir. Bu maliyetleri uzlaştırma hakkına sahipsiniz. Sosyal sigorta kurumu ile akdedilen 5510 sayılı özel kanuna ve sosyal sigorta kurumunun tebligatına göre doğum, koroner kalp hastalığı veya kalp pili takmak için ücret talep edemez. Ameliyatı iyi koşullarda yaptırmak ve ameliyat sonrası iyi bir bakım almak istiyorsanız, belirli bir miktar ödemeyi kabul etmelisiniz. Belirtilen masraflar fatura edilmeyecek, sadece makbuz düzenlenecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR! Özel Hastane Muayene Ücretleri 

Fıtık Ameliyat Ücretleri 2021

2021 yılı fıtık ameliyatı fiyatları, hasta ve doktorun birlikte karar vereceği ameliyat türüne göre değişmektedir. Farklı işlemler için ücretler değişiklik gösterir. Özel hastane yatak ücreti Anlaşılır bir fıtık ameliyatı bilgisi ve fiyatı için ilgili hastanelerle iletişime geçebilirsiniz. Tüm sorularınız tıp uzmanlarımız tarafından cevaplanacaktır.

Kalp Ameliyatı Kaç Para?

Özel hastaneler, hasta başına sabit oranlı SGK ile anlaşmalı hastanelerdir. SGK ile anlaşması bulunan hastanelerde kalp ameliyatı olacaksanız herhangi bir ücret talep edilmemektedir. SGK anlaşması yok ise Özel hastaneler muhtemelen önce sizden para isteyecektir. Ortalama başvuru ücreti açık kalp ameliyatı için 10.000 TL, kapalı kalp ameliyatı için 30.000 TL’dir. Kalp ameliyatınızı robotik cerrahi ile yaptırmak isterseniz ayrıca yaklaşık 50.000 Türk Lirası ödemeniz gerekecektir.

Yapılan görüşmeler sonucunda kalp ameliyatı fiyatları açık kalp ameliyatı için 7 bin liraya, kapalı kalp ameliyatı için 20 bin liraya ve robotik kalp ameliyatı için 30 bin liraya düşürüldü. Ancak pazarlık yapmak zorunludur. Maalesef ne kadar ısrar ederseniz edin maddi durumunuza göre ameliyat ve hayat ortada olduğundan bu ücretleri kabul edebilirsiniz.

Apandisit Ameliyatı Fiyatı

Apandist ameliyat fiyatı SGK tarafından karşılama; 450 TL Özel hastanede muayene sonrası apandisit ameliyatı olacaksanız bu durumda apandisit ameliyatı fiyatı 850 TL-1.500 TL arasında değişmektedir.

Özel Hastane Muayene Ücreti Sorgulama

Ek maliyetler, sosyal güvenlik kurumu tarafından oluşturulan sayfada hesaplanır. Bu sayfada hastane, hastane türü, ek ücret oranı, tedavi türü, muayenehane ve diğer işlemleri seçip Hesapla butonuna basarsanız fiyat hesaplaması sizin için yapılır. Bu sayfada ihtiyacınız olan hastaneyi seçerek talep edilen miktarı öğrenebilirsiniz. Gördüğünüz gibi giriş ücreti 15 TL. Kabul edilen ek tutarlar üzerinde de kısıtlamalar vardır. Yani hastaneye giderseniz sizden 30 TL. 60 TL ile 60 TL arasında fiyat isteyebilirsiniz.

Özel Hastane Bademcik Ameliyatı Fiyatı

Bademcik ameliyatı fiyatı için SGK’nın ödediği tutar 680 TL iken Özel hastanenin tarafından istenen ücret; 1.300 TL-1.450 TL arasında değişiklik göstermektedir. Özel Hastane bademcik ameliyatı fiyatı detaylarına Özel Hastane Bademcik Ameliyatı Ücretleri 2021 (GÜNCEL TARİFE) ulaşabilirsiniz.

Özel Hastane Tahlil Ücretleri

Özel hastanelerde analiz için giriş ücreti ödemeniz gerektiğini belirttik. Yatak ücreti İş bulduğunuz da bazı iş yerleri sizden özel sağlık testi isteyecektir. Genelde iş yeri özel bir hastaneyle anlaşmalı olup sizi o hastaneye gönderir ve tahlil muayene ücreti ödersiniz. Bazen ise devlet hastanelerinde ki kalabalık bizi kötü etkiler ve kendimiz özel hastaneleri tercih ederiz. Özel hastanelerde, çok daha fazla ilgi ve parayla verdikleri hizmetleri alabilirsiniz. 🙂  Ancak bu hastanelerde muayene, tahlil, ameliyat gibi ücretler öderseniz dolandırılmamak için detaylı fatura talep etmenizi tavsiye ederiz.

Çift Yönlü Serçe Parmağı Röntgeni  SGK  Özel Sigortalı Hastaya  Sigortasız Hastaya 
 Koşuyolu Hastanesi      90,00 ₺                             123,00 ₺                      150,00 ₺
 Maltepe Hastanesi      50,00 ₺                             130,00 ₺                      160,00 ₺
 Ümraniye Hastanesi      60,00 ₺                             100,00 ₺                      100,00 ₺
 Lomber MR  SGK  Özel Sigortalı Hastaya  Sigortasız Hastaya 
 Bağcılar    200,00 ₺                             605,00 ₺                  1.000,00 ₺
 Kadıköy    170,00 ₺                             375,00 ₺                      350,00 ₺
 Başakşehir    100,00 ₺                             220,00 ₺                      220,00 ₺
 Akciğer Tomografisi  SGK  Özel Sigortalı Hastaya  Sigortasız Hastaya 
 Ankara    140,00 ₺                             605,00 ₺                  1.010,00 ₺
 İzmir    106,00 ₺                             165,00 ₺                      858,00 ₺
 Bursa      90,00 ₺                             480,00 ₺                      180,00 ₺

Yukarıdaki tabloda, özellikle işlemler için uygulanan fiyatlar üzerinden devlet tarafından ödenen tutarları ve insanların ödemesi gereken ek ücretleri gösterdik. Özel Hastane Ameliyat Fiyatları  Özel doktor tarafından ameliyat ediliyorsanız, bu miktarın %50 fazlasını ödemek zorundasınız. Bir hastanenin acil servisine giderseniz, maliyetlerden tasarruf edebileceğinizi unutmayın. Herhangi bir şey için yüksek komisyon ödemekten kaçınmak için yapılacak işlemleri detaylı olarak inceledikten sonra detaylı fatura talep etmenizi öneririz. Ancak ameliyat olacağınız hastanedeki gerçek fiyatları bilmek en iyisidir. Web sitemizdeki fiyatlar internetten alınmıştır.

İlave ücret hesaplama ekranına BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.