Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar 2021 (TIR ve Kamyon Kredisi)

Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar 2021 (TIR ve Kamyon Kredisi)

İş, herhangi bir sektörde mağaza veya mal üretimi ile sınırlı değildir. Kamyon veya kamyon gibi ağır vasıta araçlarının sürücüleri de bayi grubuna aittir. Bu nedenle devlet, KKB aracılığıyla bu tür kargolarla geçimini sağlayan sürücülerimize faiz desteği sağlayan kredi seçenekleri sunmaktadır. Elbette devletimiz bu seçeneklerle yol kullanıcılarını sınırlamıyor. Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm bankalarda, şartları sağlayan sürücülerimiz için çeşitli uygun oranlarda gerekli belgeleri düzenleyerek kredi fonları çekmektedir. Yaş sınırına tabi basit bir yüzde hesaplaması ile kullanılmış bir kamyon veya kamyon satın almak için bu fırsatlardan nasıl yararlanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Ağır ticari araç Kredisi Ziraat Bankası ticari araç kredisi Halkbank ticari araç Kredisi Ticari araç kredisi yaş sınırı 2. el taşıt kredisi yaş sınırı 0.49 araç kredisi HESAPLAMA Ziraat Bankası Faizsiz araç kredisi veren bankalar Vakıfbank Taşıt Kredisi

TIR ve Kamyon Kredisi 2021

Bildiğiniz gibi kamyonlar veya kamyonlar ağır hizmet kategorisine giriyor. Ülkemizde binlerce vatandaş bu sınıfta geçimini sağlıyor. Belki de aralarında benim kadar yakın arkadaşlar ve arkadaşlar vardır. Çok sıkıcı bir mesleği olan çoğu ağır vasıta sürücüsü, aylık maaş veya toplu seyahat ödeneği almaktadır. Zamanla şoförsüz arabasını kullanmak isteyenler ve mevcut araçlarını modernize etmek isteyenler kuşkusuz banka kredisine yönelecek. Vade ve faiz oranlarına göre peşin ödediğiniz fark büyük görünürken, satın aldığınız tır için zamanla prim farkı bu farkı ortadan kaldıracaktır. Bu nedenlerden ve daha pek çok nedenden dolayı hükümet, ticaret odaları aracılığıyla banka kredisi kullanmak isteyenlere ücretli yardım sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’deki pek çok banka, kendi adlarıyla acemi sürücüler veya kamyon şoförleri için “TİCARİ KREDİ ARAÇLARI” sunmaktadır.

Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

Ellerini sürmek yerine kendi arabasını almak isteyenlerin mali açıklarını bankalar karşılamaktadır. Bankaların talep ettiği şartlara sahip olarak, 10 yıla kadar veya sıfıra kadar alabileceğiniz bir tır veya tırda 48 krediyi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Satın aldığınız ağır araca bağlı olarak bankanın yeni veya ikinci el kamyonlarda aradığı özellikler farklı olacaktır. Bu değişiklikler yaş sınırını ve kredi limitini içerir. Dolayısıyla sizler için yaptığımız araştırmanın sonuçlarını paylaşırsak aşağıdaki sonuçları alacaksınız.

  • Koç Finans 
  • Vakıfbank 
  • Ziraat Bankası 

60 Aya Vadeli Tır ve Kamyon Kredisi

Bankalar, ticari kredilerin bir parçası olarak yeni ve kullanılmış ağır vasıta kredileri sunmaktadır. Bankalar kamyonlara 60 aya kadar kredi veriyor. Burada da 8 ile 10 yaş arasındaki ağır vasıtalara kullanılmış araba kredisi verilmektedir.

Koç Finans Tır ve Kamyon Kredisi

Koç Finans, müşterilerine % 100’e varan sözleşme yaptığı otomobil markaları ile yeni ve kullanılmış kamyon ve tırlar için kredi vermektedir. Koç Finans, 60 ay süre ile minimum 10.000 TL limit ile kredi hizmeti sunmaktadır. Koç Finans, Ford Cargo ürünleri için kamyon, treyler, treyler veya araç filosu şeklinde krediler sunmaktadır. Koç Finans, Ford Cargo araçları için aylık % 1,30 faiz oranı uygulamaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Vakıfbank, tır, kamyon, otobüs, treyler ve otomobil filolarına kredi sağlayan bir diğer bankadır. Ayrıca 8 yaşından küçük ticari araçlar için ikinci el ticari araç kredisi sunmaktadır. Vakıfbank, ticari araç kredileri için aylık % 1,25 faiz oranı uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Ticari Araç Kredisi

Otobüs, kamyon ve tırlara kredi sağlayan bir diğer banka ise Ziraat Bankası’dır. Ziraat Bankası sigortasız ticari krediler için aylık % 1,21, sigortalı ticari krediler için ise aylık % 1,19 faiz oranı uygulamaktadır. Ziraat Bankası ayrıca ticari kredi adı verilen taşıt filosu kredileri de sunmaktadır.

Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

Ticari Araç Kredisi Veren Bankalar

TIR ve Kamyon Kredisi Şartları

Krediyi kamyon, kamyon gibi yeni veya kullanılmış kamyon satın almak için kullanan sürücülerden tüm bankaların aradığı ilk iki özellikten ilki, hiç şüphesiz başvuru sahibinin gelir tablosu ve KKB’nin iade yapabilmek için kredibilitesidir. Bu nedenle adaya araba almadan önce gelir tablosu varsa çalışmalarına devam etmesini şiddetle tavsiye ederim. Gelir beyanları söz konusu olduğunda, sadece maaş bordrolarını düşünmeyin, eğer varsa, kiralanmış eviniz veya işiniz sabit bir gelir elde etmeniz için iyi bir kriter olacaktır. Bu koşulların her ikisine de sahipseniz, talep etmeniz gereken diğer belgeler oldukça resmidir. E-Devlet Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama 2021

Ağır Vasıta Kredisi Faiz Oranları

Devletimizin bayilerimizin çıkarlarını desteklediğini bilmeyen biri olduğunu sanmıyorum. Kamyon, veya otobüs sahipleri de bir ticaret grubuna ait olduğu için, hükümetimiz onlara kendi tesisleri aracılığıyla düşük faizli kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu krediler ile insan veya eşya taşıyan çalı şoförlerimiz yeni veya kullanılmış ağır vasıtalar için ihtiyaç duydukları finansmanı çok uygun seçeneklerle alabilirler. Sadece % 4’ü aşan bir süre için yıllık % 5 faiz oranıyla sağlanan “TİCARİ ARAÇ ALIM KREDİ”, 5 yıllık tam bir süre için 150.000 TL’ye kadar bağışlanmaktadır. Ayrıca kullanılmış ağır araçlar için yaş sınırı bankalara göre çok daha yüksek olup, 10 yıla kadar yardım sağlanmaktadır. Devletimizin çıkarlarını desteklemek için Türk Halk Bankası tarafından sağlanan fonlarla finanse edilen kamyon şoförleri veya başvuru sürecimiz, öncelikle odalarına bir dilekçe vermelidir. Talebi değerlendirilen ticari sürücülerimizden gelen talep onaylandığı takdirde Yönetim Kurulu bunu bankaya iletecektir. Böylece iş, aradığınız Türk Halk bankasının şartlarında kalacaktır. Eski kredi bilgileriniz bu şartlara eklenecektir. İsteğiniz olumlu ise belediyeden üst kredi limitiniz için onay alabilirsiniz.

TIR/Kamyonun Tamamına Kredi Nasıl Alınır?

Sanırım hepimiz ülkemizde ağır arabaların bazı kodamanlar tarafından yapıldığını biliyoruz. Bu kodamanlar, ağır araçlarını satmak için herkese kredi veriyor. Bunun yanı sıra tüm ağır sikletlere sadece kredi verilmez, belirli bir tutara kadar kullanılan kredilerde de sıfır faiz oranı sunulur. Bu özel kampanyaları ve fırsatları yürüten şirketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.