DOLAR
32,8221
EURO
35,1421
ALTIN
2.449,46
BIST
10.771,36
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
28°C
İstanbul
28°C
Açık
Cumartesi Açık
29°C
Pazar Parçalı Bulutlu
29°C
Pazartesi Az Bulutlu
30°C
Salı Az Bulutlu
29°C

PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT her yıl çalışanları işe alır. Ancak departmanın aradığı belirli koşullar vardır. Bu koşulları karşılayan kişiler, tesis tarafından kullanılan işe alım prosedürüne göre taranacaktır. PTT Personel alımı 2021’de devam edecek. PTT iş başvurusu için bir anket doldurmanız gerekiyor. İçeriğimizde istihdam koşullarını ve nasıl başvurabileceğinizi bulacaksınız. Aynı zamanda PTT iş başvurusu nasıl yapılacağı, PTT personel alımı başvuru formu, PTTPAL başvuru, PTT personel alımı başvuru tarihi hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

PTT Personel Alımı

PTT, geçen yıl 55 bin kişiye istihdam sağlayacağını duyurdu. Personel eksikliklerini gidermek için açık pozisyonlar bölüm tarafından düzenli olarak yayınlanır. Posta ve Telgraf Organizasyonu, eskisi gibi belirli bir görevi olan bir kurum değildir. Önceden olduğu gibi sadece e-posta göndermekle ilgili değil. Tesis ayrıca posta, APS ve kuryeler gönderiyor. Ayrıca para transferleri ve hesaplı işlemler ATM’lerden veya şube bankolarından yapılabilmektedir. Bu işlemlere ek olarak vergi ve cezalar ile faturalar ödenebilmektedir. Ayrıca hızlı geçiş sistemi hesaplarına da indirilebilir. Tüm bu hizmetler vatandaşların kullanımına sunulduğu için PTT’nin yükü arttı. Yük trafiği sadece yurt içinde değil, yurt dışında da yapılmaktadır.

PTT iş başvurusu

PTT iş başvurusu

Tüm bu işlemlerin yoğunluğu ve sürekli yeni ofislerin açılması nedeni ile iş yükü az olduğu için departman farklı zamanlarda duyurular yayınlamaktadır. O yıl daha sonra bölüm yazılı bir sınav yaptı ve mezun olduktan sonra kasiyer, postacı, asistan vb. Satın alma işlemi yapacaklarını duyurdu. Buradan alınan puanlar ve derecelendirme sonrasında mülakata davet edilecek adayların yer aldığı bir derecelendirme listesi oluşturuldu. Bakanlık bu alımları 2021 yılına kadar yapmalıdır. PTT ayrıca trafik kazalarına ve motor hasarına karşı sigorta da sunar.

PTT İş Başvurusu Şartları

Yeni bir uygulama olarak, kurumlar artık kendi testlerini yapıyor ve personeline iletiyor. Kurumlar, personel alımı için genel koşulları belirler. Ayrıca ilan edilen pozisyonlara göre özel koşullar geçerlidir. Ofis tarafından yapılan satın alımlar için genel şartlar aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olun
 • Başvuru sahipleri sosyal güvenlik kurumunu terk etmezler.
 • Kamu haklarından mahrum kalmamak
 • Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamaları gerekmektedir.
 • Görevlerini yerine getirmelerini engelleyen fiziksel veya zihinsel engellere sahip olmamak.
 • Gerekli diplomalara sahip olun
 • Bakanlığın istediği puanları hükümet yetkilileri arasında yapılan bir anketten almak.
 • İhmal halleri haricinde altı aydan fazla hapis cezasını çekmekten kaçının, affedilse bile devlete veya anayasal bütünlüğe karşı suç işlemeyin
 • Ciddi suçlar için önceki kurumdan ayrılmamak gerekiyor.

Reklamı yapılan ürünlere bağlı olarak farklı koşullar da vardır. Bu koşullar katkıya bağlı olarak değişir.

PTTPAL İş Başvurusu

PTTPAL, 2021 yılında personel alacağını duyurdu. Yukarıdaki şartlara ek olarak, yayınlanan duyurular aynı zamanda bakım şartlarını da belirtir. Personel zırhlı araçlar için işe alınır. İşe alınacak işgücü 1.100 kişidir. Şirketin iştiraki Para Lojistik Özel Güvenlik Hizmetleri satın alma detayları vatandaşlarımızı ilgilendiriyor. PTTPAL Haziran ayında kuruldu. Ortağın önemli sorumlulukları vardır. Değerli malların, metallerin ve belgelerin taşınması, nakit yönetimi, fiziksel güvenlik, gece güvenliği, değerli metallerin depolanması ve işlenmesi vb. Sağlanır.
Yıl sonuna kadar 6 şubenin açılması bekleniyor. Bu iller İstanbul, Adana, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’dir. 2021 yılı için şube sayısının 40’a çıkarılması planlanıyor. Şirket, yolculuğuna 360 zırhlı personel taşıyıcıları ile devam etmeyi planlıyor. Aynı zamanda ATM bakımı için tasarlanmıştır. Amaç 24 merkezde yedek parça deposu kurmak. Seçilen personel bu zırhlı araca atanacak.

 1. Nakit ve değerli eşyaların taşınmasında deneyim.
 2. Kamu haklarından mahrum kalmayın
 3. Özel güvenlik güçlerinin askeri personelinin eğitimi ve kimlik kartının varlığı
 4. İnsan ilişkilerini, diksiyonu, konuşma stilini, diksiyonu ve hitap etmeyi geliştirmek
 5. Uyuşturucu kaçakçılığından hüküm giymemelisiniz.
 6. Erkekler için 22 – 32, kadınlar için 18 – 27 yaş
 7. Erkeklerin yüksek eğitime, kadınların ise yüksek eğitime ihtiyacı vardır.
 8. Erkek adaylar 1.73 en iyi aday ve 1.64 kadındır.
 9. Erkek adaylar askerlik hizmetine bağlı değildir.

PTT iş başvurusu Zırhlı araçlar için 1.100 kişiyi işe alma başvurusu henüz yapılmadı. Başvuruların alınmasının ardından sınavdan sonra uygun görülen adaylar sözlü sınava davet edilecektir. Sözlü sınavı geçen adaylar kabul edilir. Personele ihtiyaç duyulduğunda 2021 yılında farklı zamanlarda alım yapılacağı söyleniyor.

PTT İş Başvurusu Sözlü Sınav

Sözlü sınav adayları için soru konuları farklılık göstermektedir. Genel kültüre ek olarak, tutumlar, ruh halleri, hareketler, karşılaştırılabilirlik, bir konuyu anlama yeteneği, hayal etme yeteneği, kendine güven vb. Sorunlar değerlendirilir. Bu insan özelliklerinin çalışma koşullarına uyarlanıp uyarlanmadığını değerlendiriyoruz. Adayların sözlü sınavı geçmek için 70 ve üzeri puan almaları gerekmektedir. Adaylar puanlarına göre sıralanır ve hem başarılı adaylar hem de işe alım personeli çalışmaya başlar.

PTT iş başvurusu

PTT iş başvurusu

PTT iş başvurusu Sözlü sınav tarihleri ​​henüz açıklanmadı. PTT A.Ş. İnsan Kaynakları Departmanı duyuru yaptığında sizi bilgilendireceğiz. Adayların belirtilen tarihlerde sınav yerinde hazır bulunması gerekmektedir. Sözlü sınava katılan adaylar T.C. Yanınızda bir kimliğiniz olması gerekir. Başvuru sahipleri ayrıca uzmanlık bilgisine sahip olmalıdır. İnceleme talepleri için kuruma sunulması gereken belgelerin doğru bilgi içermesi gerekmektedir. İşverenler daha sonra yanlış bilgi verirlerse, kurumdan kovulacaklar. Bunu akılda tutarak doğru ifadelerde bulunmak önemlidir.

2020/1 PTT İş Başvurusu

PTT daha önce 55.000 çalışanı işe alacağını duyurmuştu. Ayrıca 5.000 kişiyi daha işe alacağı açıklandı. Yıl boyunca 60.000 çalışan işe alınacak. Satın alımlar için KPSS koşulu gerekli değildir ve uygun başvuru sahipleri başvuru yapabilirler. İhale önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır? Bekçi Maaşı

PTT İnsan Kaynakları sayfasında yapılacak satın alımlar ilan edilir. Uygun adaylar çevrimiçi başvurabilir. Kurum 2021 için yeni bir işe alım duyurusu yayınladığında sizi web sitemizde bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.