DOLAR
32,4969
EURO
34,5845
ALTIN
2.477,01
BIST
9.575,12
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
24°C
İstanbul
24°C
Az Bulutlu
Çarşamba Hafif Yağmurlu
19°C
Perşembe Az Bulutlu
19°C
Cuma Yağmurlu
15°C
Cumartesi Az Bulutlu
18°C

Tarım Kredi Kooperatifi 2021 Faiz Oranları HESAPLAMA

Tarım Kredi Kooperatifi 2021 Faiz Oranları HESAPLAMA

Birçok kurum, çiftçilerimizin finansal ihtiyaçlarını karşılamak için krediler sunmaktadır. Tarım Kredi Kooperatifi, kredilerimizi düşük faizlerle çiftçilere veren kurumlardan biridir. TKK aynı zamanda Ziraat Bankası ile işbirliği içinde tarımsal işletmelere indirimli faiz oranlarıyla kredi sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın tarımsal kredi faiz oranları da çok düşük. Tarım Kredi Kooperatifi, bu kredilere ek olarak çiftçilerimize faizsiz krediler sunmaktadır. İçeriğimizde çiftlikleri desteklemek için verilen düşük faizli krediler hakkında ayrıntılı bilgi bulacaksınız. Aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA üzerine Tarım Kredi Başvuru, Sera Kredisi Ziraat Bankası, Ziraat Bankası bitkisel üretim kredi faiz oranı, Ziraat Bankası hayvancılık kredisi, Ziraat Bankası Tarım makinaları Kredileri detaylarını bulacaksınız.

Tarım Kredi Kooperatifi Kredileri

Tarım Kredi Kooperatifi, çiftçilerimizin tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılamak için fon sağlayan kurumlardan biridir. Bu krediler kısa vadeli ve orta vadelidir. Faizsiz krediler de var.

Kooperatifin sağladığı kredi konuları aşağıdaki gibidir:

 • Tüketici kredisi,
 • Faizsiz krediler,
 • Genç çiftçi projesi,
 • Kısa vadeli işletme kredileri,
 • Orta vadeli yatırım kredileri,
 • Belgeler için krediler.

Çiftçiliğe ve üremeye devam eden kooperatif üyesi çiftçilerimize uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri ve hasat zamanları sunmaktadır. Çiftçilerimize nakdi kredilerin yanı sıra doğal kredi de verilmektedir. Tarım Kredi Birliği hayvan kredisi sunmaktadır. Düşük faiz oranlarıyla kredi alabilirsiniz.

Sıfır Faizli Tarım Kredi Kooperatifi Ziraat Kredisi 

TKK Kısa Vadeli İşletme Kredileri Nelerdir?

Tarım Kredi Kooperatifi‘nin çiftçilerimize sağladığı kredilerden biri işletme kredileridir. Kooperatif, işletme kredisinin bir parçası olarak ayni krediler, hizmet kredileri, nakit krediler, sigorta primi kredileri ve arazi analizi kredileri sunmaktadır.

Ayni krediler: Ortaklara iş ekipmanlarını satın almaları için bir yıl (12 ay) süreyle sunulan kredilerdir. Örneğin, iş ihtiyaçlarını karşılamak için kredi limitleri sunulur. B. katı ve sıvı gübreler, dizel yakıt, odun kömürü, hayvan yemi, böcek ilaçları, fideler ve genç ağaçlar. Ayrıca 18 aylık canlı hayvan ve su ürünleri kredisi mevcuttur. Hasat zamanına göre ödemeler belirlenebilir.

Hizmet Bedeli Kredileri: Kiralama, hizmet alımı, tarım araç ve gereçlerinin satın alınması için sunulan kredilerdir.

Nakit avanslar: Üretim maliyetlerini karşılamaya yönelik nakit avansları içerir. Pay sahiplerine 1 yıl (12 ay) süre ile nakit avans verilir.

Sigorta Primi Kredisi: Hayvansal ve tarımsal ürünlerin sigorta bedellerini karşılamak için kredi verilmektedir. Ürünler sigortalı ise ortaklar Bakanlar Kurulu kararı ile düşük faizli kredi alabilirler. Bu krediler faizsiz veya yıllık% 7,5 olabilir. Kredinin vadesi hasat zamanına göre belirlenebilir.

Toprak Analiz Kredileri: Gübreyi uygun miktarlarda kullanmak ve tarımsal verimliliği artırarak gelirlerini artırmak için kredi verilmektedir. On hayvan kredisi içeriğimizde kredi örneklerini saydık. Aylık ödemelerinizi kontrol ederek kredinizi kullanabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

TKK Orta Vadeli Yatırım Kredileri Hangileridir?

Bir kooperatif tarafından sağlanan ara yatırım kredileri iki bölüme ayrılmaktadır. Biri tarımsal ekipman kredisi, diğeri ise hayvancılık için yatırım kredisi.

Tarımsal Ekipman Kredileri: Bir kooperatifin işletmeyi desteklemek amacıyla traktör, biçerdöver gibi ekipman satın almak için verdiği 4 yıllık (48 ay) kredilerdir. Satın alınan tarım araç ve gereçlerinin tarımsal kredi için gerekli belgeleri olması gerekmektedir.

Hayvancılık Yatırım Kredileri: Koyun, sığır, arı kovanı, su ürünleri yetiştiriciliği, ipekböceği ve kanatlı yetiştiriciliği yapan çiftçilerimize 4 yıl süre ile verilen kredilerdir.

Hayvan Kredisi Ziraat Bankası 

Tarım Kredisi Faiz Oranları ve Limitleri

Kooperatifimizin üye çiftçilerine işletme maliyetlerini karşılamak ve sürekli, sağlıklı ve verimli üretim sağlamak için kredi faiz oranları koşullara göre değişmektedir.

 • En az 1 yıllık kredi faiz oranı: %8
 • 1 ila 4 yıllık kredi faizi: %10
 • 4 yıldan uzun kredilerde faiz oranı: %11

Kooperatif üyelerinin kullanabileceği kredi limitleri;

 • Kooperatif üyeleri için: 50.000 TL
 • Özel şahıslar için: 250.000 TL
 • Merkez Birliği onaylı krediler için: 1 milyon TL.

Tarım Kredi Kooperatifleri Faizsiz Tarım Kredisi Veriyor mu?

Kooperatif ayrıca üyelerine faizsiz krediler sunmaktadır. Ortağın finansal ihtiyaçlarını karşılamak için belirli bir süre için faizsiz krediler de sunulmaktadır. Kooperatif gerekli gördüğü takdirde teminat veya teminat talep edebilir. Kooperatif ayrıca kredinin verilip verilmeyeceğine dair nihai kararı verir. Ayrıca faizsiz krediler için hasat zamanı bazında vade belirlenebilir. Kooperatif gerekli gördüğü takdirde ek belge veya depozito talep edebilir.

Tarım Kredisi Faiz Oranları HESAPLAMA

Yukarıdaki faiz oranları, kredileri kullanacak ortaklar tarafından yıllık olarak faturalandırılır. Hasatın geri ödenmesi için seçilirlerse, ortaklardan yıllık olarak krediler de alınabilir. Vadeye göre faiz oranlarının değiştiğinden bahsetmiştik.

 • Vadesi bir yıldan az veya ona eşit olan kredilerin yıllık faiz oranı %8 ise, 8/12 ortakları aylık %0,66 faiz oranı öder.
 • 1 ila 4 yıllık kredilerin yıllık faiz oranı %10 ise, ortaklar 12 / 10’dan aylık %0,83 faiz oranı öderler.
 • 4 yıllık kredilerin faiz oranı %11 olduğundan, ortaklar 11 Aralık’tan itibaren aylık %0,91 faiz oranı ödeyecek.

Bu faiz oranlarını da hesaba katarak kredinin kaba bir hesaplamasını yapalım.

Kredi Tutarı Vade Taksit
10.000 TL 12 876,85 TL
10.000 TL 36 331,91 TL
10.000 TL 48 268,79 TL
50.000 TL 12 4.384,27 TL
50.000 TL 36 1.659,57 TL
50.000 TL 48 1.343,96 TL
100.000 TL 12 8.768,54 TL
100.000 TL 36 3.319,14 TL
100.000 TL 48 2.687,91 TL
200.000 TL 12 17.537,07 TL
200.000 TL 36 6.638,28 TL
200.000 TL 48 5.375,83 TL

Tablodaki koşullara göre değişen faiz oranları ile hesaplama örnekleri yapılmıştır. Aylık ödemelere bakarak düşük faizli çiftlik kredisi alabilirsiniz.

Belge Karşılığı Tarım Kredileri 

Kooperatif tarafından sağlanan kredi türlerinden biri de belgesel kredidir. Bu krediler, yatırım ve işletme dönemleri için, özellikle ikinci el traktör alımları için kullanılmaktadır. Bir belge karşılığında kredi almak için;

 • Gübreleme ve Püskürtme Makinaları
 • Yem karıştırıcı ve yem hasat makinesi
 • Her tür traktör
 • Hafif kamyon, kamyon, kapalı kamyon
 • Biçerdöver
 • Süt soğutma tankı, sağım makinesi vb. Ekipman satın almak için kredi kullanabilirsiniz. Bu araçların tedariki için kredi verme süresi maksimum 4 yıl olabilir. Koşullar, hasat zamanına göre de belirlenebilir.

Ziraat Bankası Tarım Kredisi Faiz Oranları 

2020/2015 sayılı kararnameye göre, Ziraat Bankası ve tarım kredi kooperatifleri tarımsal işletmelere düşük faiz oranları sağlama kararı aldı. Kredi, bitki ve hayvanların yanı sıra çeşitli maddelerin üretimine yönelik maddeleri içermektedir. İhtiyaçları karşılayanlar, yatırım ve işletme dönemlerinde bir önceki yıl olduğu gibi 2021 yılında belirlenen tavanlara kadar faiz indirimli kredilerden yararlanacak.

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Hayvansal Üretim Kredileri

Tarımsal kredi birlikleri ve Ziraat Bankası işbirliği ile yapılan kredi başvuruları, Ziraat Bankası şubelerine gönderilir. Hayvancılık, genel hayvancılık, düve yetiştirme, hayvancılık, küçük hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı, kümes hayvancılığı, kümes hayvancılığı ve su ürünleri yetiştiriciliği ile uğraşan çiftçilerimiz dikkate alınmaktadır.
Özellikle yatırım dönemi için 100.000 TL’ye varan kredilerde %100 faiz indirimi uygulanmaktadır ve çiftçilerimiz kredilerini faizsiz kullanabilmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Bitkisel Üretim Kredileri

Çiftçilerimize yalnızca hayvanlar için mahsul yetiştirme kredisi verilmektedir. Hayvancılık kredilerinde olduğu gibi 100.000 TL’ye varan mahsul kredilerinin bir kısmına %100 faiz indirimi uygulanmaktadır. Çiftçilerimiz kontrollü seracılık, seracılık, büyük ölçekli tarımsal üretim, ulusal sertifikalı tohumlar, fidan ve üretim, kullanım, süs bitkileri üretimi, seracılık modernizasyonu ve stratejik tarımsal üretim ile kredilendirilmektedir.

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Tarım Kredi Kooperatifi Faiz Oranları HESAPLAMA

Ayrıca bu kredilere yatırım dönemlerinde ve operasyonlarında arazi alımı kredisi, tarımsal işleme, yasal stok yatırımı, soğuk hava deposu yatırımı ve faiz sübvansiyonu uygulanmaktadır. Çiftçilerimize yönelik bu krediler, Bakanlar Kurulu Kararı gereği sübvanse eden Ziraat Bankası tarafından sunulmaktadır. Bankanın çiftçilerimize sunduğu faiz oranı yılda yüzde 5 civarındadır. Ziraat Bankası’ndan aylık %0,41 faiz oranıyla krediden yararlanabilirsiniz. Düşük faizli bir çiftlik kredisi sendika kredisinden yararlanmak için başvurularınızı Ziraat Bankası Şubelerinden hemen yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.