DOLAR
32,1718
EURO
34,9602
ALTIN
2.436,09
BIST
10.646,06
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
21°C
İstanbul
21°C
Hafif Yağmurlu
Salı Parçalı Bulutlu
25°C
Çarşamba Açık
26°C
Perşembe Az Bulutlu
26°C
Cuma Açık
27°C

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli 2021 (KOYUN)

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli 2021 (KOYUN)

Şehir hayatından yorulmuş ve daha az stresli yaşam hayalini kurmuş olan pek çok kişinin aklına hayvancılık elbette gelmiştir. Köye yerleşip hayvancılık planı yaparken ne yazık ki her şey planlandığı gibi kolay gerçekleşmemektedir. Hayvancılık sektörüne yeni giriş yapacak olan kişiler ya da mevcut sektörünü büyütmek isteyen kişiler bankalardan alacakları Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli krediler ile hayvancılık için gerekli sermayeye böylelikle ulaşabilirler. Kamu bankaların başında gelen ve çiftçilerin her daim yanında olan Ziraat Bankası tarım ve hayvancılıkta birden fazla alanda finansman desteği sağlamaktadır.

Sıfır Faizli Koyun Kredisi 2021

2020 yılı Ocak ayı başlarında Cumhurbaşkanı karar ile Resmi Gazete‘de  Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarımsal üretime dair yatırım ve işletme dönemleri için düşük faizli kredi kullandırılması kararı yayınlanmıştır. Kararda birden fazla üretim konularına kredi desteği ile yetiştiricilere belirli kredi limiti çerçevesinde yüzdelik oranda faiz indirimi bulunmaktadır. Hayvansal üretim konularından biri olan küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliğinde belirli koşullar doğrultusunda Ziraat Bankası kredi imkanı sunmaktadır. Küçükbaş hayvan kredisinde sıfır faizli kredi için gerekli şartlar ve başvuru süreci hakkında bilgiler…

Ziraat Bankası Küçükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin işletme ve yatırım dönemleri için sunduğu düşük faizli krediden yararlanmak için belirli koşullar bulunmaktadır. 25 Mart tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Resmi Gazete‘de yayınlanan uygulama esasları Ziraat Bankasının vereceği küçükbaş hayvancılık kredisinde gerekli koşullarını net bir şekilde gunceldetay.net belirtmektedir. Uygulama esaslarına göre ve kredi kullandırılmasına ilişkin karar ile Ziraat Bankasına başvurular doğrultusunda küçükbaş hayvan desteği alınabilmektedir.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli belirlenen kredi üst limiti 15 milyon TL olarak kararda belirtilmiştir. İşletme ve yatırım dönemleri için yetiştiriciye verilecek faiz indirimleri her dönem için ayrı olup yüzde 75 oranında olmaktadır. Yüzde 75 indirimden yararlanırken yüzde 100 faiz imkanı da yetiştiriciye sağlanmakta. Yüzde 100 faiz indirimi ile küçükbaş hayvancılık kredisinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin belirli kriterlerine uyması şartı aranmaktadır. Her kriter için verilen faiz indirimleriyle yüzde 75 faize ek olarak sıfır faizli kredi çekilebilir. Bu kriterler nelerdir?

 • Öncelikli Bölge Yatırımı
 • Atıl İşletme Alımı
 • Yurt İçinde Doğan Hayvan Alımı
 • Kendi yemini üretme
 • Genç çiftçi
 • Kadın çiftçi

Sıralanan bu kriterlerin her birinin faiz indirimleri bulunmaktadır. Küçükbaş hayvancılıkta yatırım kredisinden yararlanmak isteyen yetiştiriciler için gerekli kriterler; öncelikli bölge yatırımı, atıl işletme alımı, yurt içinde doğan hayvan alımı/ kullanımı, genç çiftçi ve kadın çiftçi olmaktadır. Peki işletme dönemi kredisinden yararlanmak isteyen kişiler için belirli kriterler nelerdir? Bunlar; öncelikli bölge yatırımı, yurt içinde doğan hayvan alımı, kendi yemini üretme/ mera kullanımı, genç çiftçi ve kadın çiftçidir.

Her biri yüzde 10 faiz indirimi sunmakta ve kriterlere uygun olan yetiştiricilere uygulanabilecek en yüksek faiz indimi % 100 olarak Ziraat Bankasından küçükbaş hayvancılık kredisi sıfır faizli olarak çekilebilmektedir.

Sıfır faizli küçükbaş hayvan kredisi için çiftçinin yüzde 25 ilave faiz indirimi alması özellikli kriterlerle bu şekilde sağlanıyor. Düşük faizli kredinin uygulanması için gerekli şartlarda buluyor.

Küçükbaş Hayvan Kredisi için Gereken Şartlar

 • Küçükbaş yetiştiriciliği kredisinden yararlanmak için koyunda en az 250 baş, keçide ise en az 200 baş keçi olması gerekir. Ziraat Bankasından alınacak olan kredi ile koyun/ keçi sürüsü bu rakamlara çıkarılabilmektedir.
 • Küçükbaş hayvan besiciliğinde ise en 250 baş koyun olması gerekir 250 baş koyun yok ise bu rakam kredi ile sağlanmalıdır.
 • Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde alınacak dişi ve erkek hayvanların Bakanlık kayıt sisteminde kayıtlı olması şartı da bulunmaktadır.
Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

 • Kredi ile alınacak olan hayvanların yaşları; yetiştiricilik için 6 ay ve 24 ay aralığında yaşta olması, besicilikte ise en az 3 aylık yaşları olması gerekmektedir.
 • Öncelikli bölge yatırımında yüzde 10 faiz indirimi verilecek olan iller: Ağrı, Aksaray, Ankara, Antalya, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Balıkesir, Batman, Bingöl, Bitlis, Burdur, Bursa, Manisa, Mardin, Mersin, Muş, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Uşak, Van, Edirne, Gaziantep, Hakkari, Adana, Adıyaman, Afyon, Iğdır, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Konya, Kütahya, Malatya, Niğde, Siirt, Sivas, Urfa, Şırnak, Tokat, Tunceli, Yozgat.
 • Yetiştiricinin atıl işletme alımı özellikli kriterinden yararlanabilmek için kredi ile alınacak olan işletmenin en az 1 yıldır faaliyet gunceldetay.net göstermemiş olması gerekiyor. Bir yıllık sürede işletmeye kaydı olan hayvanın işletmeden çıkış tarihi ile belirlenmektedir. Çıkış tarihi Hayvan Bilgi Sisteminden (HBS) güncel kayıtlar ile sağlanmaktadır.
 • Yurt içinde doğan hayvan alımı kriterinden yararlanmak için Ziraat Bankasının sunmuş olduğu krediyle yeni alınacak hayvanların ya da işletmedeki mevcut bulunan hayvanların yurt içinde doğmuş olması şartı aranmaktadır.
 • Kendi yemini üretme kriterinin yüzde 10 faiz indiriminden yararlanabilmek için her 10 hayvan başına 1 dekar yem bitkisi ekilişi olması gerekmektedir.

Koyun Kredisi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Ziraat Bankası ve Tarım Kredisi Kooperatiflerinin kullandıracağı hayvan kredisinden yararlanmak isteyen çiftçilerin başvurularını Ziraat Bankası almaktadır. Başvuru sırasında kredi kullanacak olan kişiden istenen evrakları şu şekilde sıralayabiliriz;

Bu evraklar ile Ziraat Bankası şubelerinden küçükbaş hayvan kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi onaylandığı takdirde ödeme planı Ziraat Bankası tarafından belirlenmektedir. Devletten Koyun Kredisi Desteği (Ziraat) inceleyebilirsiniz.

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

Küçükbaş Hayvancılık Kredisi Sıfır Faizli

Ziraat Bankası Hayvan Kredisi Hesaplama

Herkesin aynı oranda banka kredisi alamayacağını söylemiştik. Çekilebilecek kredi limitlerine göre kabaca bir tahminle, ödeyeceğiniz aylık taksitleri ve ödenecek toplam tutarı gösteren bir elektronik tablo hazırlayacağız. Yıllık %5 faiz oranına göre hesaplayın. Hayvancılık kredisi 7 yıllık bir süre için verilirken, iki yıllık bir temerrüt seçeneği kullanılabilir. Üreticiler de yukarıdaki tabloda gösterildiği gibi daha düşük oranlardan yararlanabilecekler. 7 yıl vadeli ve 2 yıl ödemesiz dönemli bir kredi yılda %5, ayda %0,41 olarak uygulandığında, aylık ödemeler tabloda gösterildiği gibi olacaktır.

Kredi Tutarı Uygulanacak Vade Aylık Taksit Tutarı Geri Ödeme Tutarı
50 bin TL 36 Ay 1.518,92 TL 54.681,27 TL
50 bin TL 48 Ay 1.172,05 TL 56.258,59 TL
50 bin TL 60 Ay 964,41 TL 57.864,60 TL
100 bin TL 36 Ay 3.037,85 TL 109.362,60 TL
100 bin TL 48 Ay 2.344,10 TL 112.517,12 TL
100 bin TL 60 Ay 1.928,82 TL 115.729,20 TL
150 bin TL 36 Ay 4.556,77 TL 164.043,72 TL
150 bin TL 48 Ay 3.516,16 TL 168.775,68 TL
150 bin TL 60 Ay 2.893,23 TL 173.593,80 TL
200 bin TL 36 Ay 6.075,69 TL 218.724,89 TL
200 bin TL 48 Ay 4.688,21 TL 225.034,08 TL
200 bin TL 60 Ay 3.857,64 TL 231.458,40 TL

Kredi başvurunuz onaylanır ve bu tutarlar için kredi alırsanız, aylık tutarları, toplam tutarı ödersiniz. Mevcut tablodaki tutarlara yüzde indirim eklendiğinde ödenecek tutarlar değiştirilebilir. Başvurmak için bir şubeye gittiğinizde, bireysel müşteri temsilcilerinden net bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi (%50 Destek)

Yarı yarı faiz indirimi ile arıcılık kredisi alabileceğinizi biliyor muydunuz? Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi aracılığı ile çiftçilerimize 2020 yılında da düşük faizli kredi verilmektedir. Ziraat Bankası kaynaklı arıcılık kredisi alabilir. Mevcut işletme kapasitesi artırımı veya işletme kuracak olanlar devlet desteği ile arıcılık finansman kredisi alabilirler. İlgili banka tarafından belirlenen koşulları uyan ve ardından gerekli evraklar eşliğinde Ziraat Bankası Şubelerine müracaat edebilirler. Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak olan yüzde 50 indirimli arıcılık kredisi detaylarına, Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi (%50 Destek) adlı makalemizden ulaşabilirsiniz…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.