DOLAR
33,0961
EURO
36,0609
ALTIN
2.559,10
BIST
11.156,20
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
31°C
İstanbul
31°C
Hafif Yağmurlu
Salı Parçalı Bulutlu
31°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
31°C
Perşembe Yağmurlu
28°C
Cuma Yağmurlu
27°C

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları 2021 Koyun Çiftliği Kurulum Hesaplaması

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları 2021 Koyun Çiftliği Kurulum Hesaplaması

Çiftçiyseniz, yetiştiriciyseniz ve bir çiftlik kurmak istiyorsanız, sizin için tüm detayları ele aldık. Kurulum adımlarını tek tek geçmek istemeyenler için anahtar teslimi çiftlikler oluşturan birçok firma bulunmaktadır. Koyun, 20 veya 10 baş koyun olan bir çiftlik oluşturun, gerekli ekipman değişmez. Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları Günümüzde ilkel faaliyetler dışlanmış ve modern çiftlikler yaratılmıştır. Kendiniz bir proje hazırlayarak çiftlik kurabilir veya anahtar teslimi işletmelerle tanışabilirsiniz. Koyun çiftliği kurmanın adımları ve maliyetleri içeriğimizde bulunabilir.

Küçükbaş Ahır Kurulumu

Anahtar teslimi çiftlikler, ıslahı başlatmak isteyen yatırımcı ve girişimcilerin finansal durumuna bağlı olarak belirli şirketler tarafından oluşturulur. Her iki firma da koyun ve keçi yetiştiriciliğinden kümes hayvancılığına kadar her konuda danışmanlık hizmeti veriyor ve kurulumu doğru malzemeleri kullanarak gerçekleştiriyor. Onlarla tanıştığınızda, bir yapı malzemesi seçmenizi istiyorlar. Ana yapı malzemeleri prekast beton ve çelik yapılardır.

Bu yapılardan en dayanıklı olanı betonarme ve çelik yapılardır. Çiftliğin sağlam ve dayanıklı olmasını isteyenler mutlaka bu malzemeleri kullanmalıdır. Bir kümes hayvanı çiftliğine rastladığınızda, o çiftliğin ana ekipmanının önceden hazırlandığını göreceksiniz. Prefabrik fabrikalar diğer tiplere göre daha karlı olduğu için tercih edilmektedir. Diğer malzemeleri kullanan şirketler daha pahalıdır. Elbette proje maliyetten daha önemli. Bu proje için zaman çerçevesi ve altyapı gibi temel hususlar dikkate alınmalıdır.

Hayvan Çiftliği Kurulumu

Bir iş yeri kurarken her zaman önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu durum çiftlik için de geçerlidir. Hayvanlar suya ihtiyaç duyduğundan, kanalizasyon ve elektriğe yakınlık da önemli kriterlerdir. Evinizde su veya elektrik yoksa altyapı çalışmaları ile su ve elektriğe erişmeniz gerekecektir. Elbette bu çalışma maliyeti daha da artıracaktır. Hayvanların taşınması için gerekli olan hayvanların seyahat etmesini sağlamak gerekir. Bu anlamda meraların yakınlığı da önemlidir. Ziraat Bankası koyun ödünç veriyor. Çiftliğinize hayvan satın almak için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Küçükbaş Ahır Kurulumu Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kurumsal desteğiniz yoksa ve bu kurulumu kendiniz yapmak istiyorsanız aşağıdaki kurallara uymanız gerekir.

 • Sapın yanları sağlam olmalıdır. Bunun için taş, kerpiç veya tuğladan yapılmış olması gerekir.
 • Kapılar, hayvanların girip çıkabileceği kadar geniş olmalıdır. Pencereler, zeminden en fazla 3 metre yukarıda olmalıdır.
 • Koyun kapıları sağlam olmalıdır. Traktörün hasat sırasında geçilebilecek kadar büyük olması önemlidir.
 • Besleyiciler sabit veya hareketli olabilir.
 • Hayvanların rahat yemek yiyebilmesi için boylarının 50 cm’yi, en ve boylarının 60 cm’yi geçmemesi gerekir.
 • Muhafazada oluşan kirli havanın uzaklaştırılabilmesi için havalandırma sistemleri kurulmalıdır.
 • Hayvanları yağışlardan ve ısı emisyonundan korumak için çatı sağlam olmalıdır.
 • Mümkünse ahşap veya demirden yapılmalıdır. Saçakların ahşap malzeme ile kaplanması dayanıklılığı artırır.
 • Çitler hasta veya hamile hayvanlar için taşınabilir olmalıdır. Hayvanlar için dinlenme yerleri sağlamak ve gerekli miktarda suyu ikmal etmek için sistemler kurulmalıdır.
 • Sulukların temizliğinin kolay olması da önemlidir.
 • Hayvanların soğuktan etkilenmemesi için oda sıcaklığı orta seviyede tutulmalıdır.
 • Tarlayacak araziniz yoksa, tarıma uygun olmayan arazileri seçmek en iyisidir.
 • Uygun yerlerde çiftçilik yapabilirsiniz.

Hayvanlarınıza bakmak için bir çoban kiralamak istiyorsanız, ona bir saklanma yeri sağlamalısınız. Koyun kırkma alanları ve sağım için ayrı bir bölme olmalıdır. Çiftlikte hayvan yemi ve ot için bir yer olmalıdır. Gübreler temizlenmeli ve hayvanların hijyenik bir şekilde bakımına özen gösterilmelidir. Gübre depoda ise, en iyisi onu kalemin dışında saklamaktır. Hayvanları hastalıktan korumak için kalem ağartılmalı ve düzenli olarak püskürtülmelidir. 5000 TL’lik sürü yöneticisi desteği Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 1 yıl süreyle verilmektedir. Bu desteğe başvurabilirsiniz.

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları

Hayvanların donmaması veya hastalanmaması için kalemin tabanının suyu emmemesi önemlidir. Çiftlikler yerleşim yerlerinden en az 1 km uzakta olmalıdır. Bu anlamda koku vb. Çevresel rahatsızlıkların önüne geçilir. Elbette plan oluşturulurken sapın nemli alanlara takılmamasına özen gösterilmelidir. Ülkemizde genellikle yarı açık engeller kullanılmaktadır. Burada bir kalem türü örneği vermek yanlış olur. Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları Çünkü her bölgenin iklim koşulları farklıdır. Hayvanların fizyolojik özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Koyunlar soğuktan çok sıcaktan etkilenen hayvanlardır. Yağları onları soğuktan korur. Bu, inşa edilecek hayvan barınakları için iyi koşullar sağlamak için iyi bitirmelerle yapılmalıdır. Bu aynı zamanda maliyet tasarrufu anlamına gelir.

Rulo Hayvan Yatağı Fiyatları

Çiftçilerin en çok araştırdığı konulardan bir diğeri de prefabrik ahır kurulum malzemesi olan rulo hayvan yatağı fiyatlarıdır. Her sene değişmekte olan fiyatlar nedeni ile sıkça araştırılan rulo hayvan yatağı fiyatlarını sizler için araştırdık. 20 m2 si 90 lira olan rulo hayvan yatağının et kalınlığı 8mm dir.

Koyun Çiftliği Kurulum Maliyetleri

Yukarıda prefabrik ahır malzemelerinden bahsetmiştik. Endüstriyel hayvanlar için barınaklar var. Bu barınaklara çadır denir.

Sahibinden.com’da çok sayıda çadır listesi bulunmaktadır. Üstelik çok pahalı olduğunu söyleyebiliriz. 100.000 TL’nin altında satılan bu çadırları almanızı önermiyoruz. Çünkü bir çiftçilik işi yürütmek isteyen çoğu insan hobi değil kar elde etmek ister. Küçük ahır ruminantların bile kısa ömürlü olmaları nedeniyle tercih edilmediğini gördük.

1000 Başlık Koyun Ağılı Maliyeti

Yetiştirmede koyun yetiştirirken daha fazla yer tasarrufu sağlanır. Çünkü sadece 30-35 ineğin barınak bulabildiği bir ahır 100 koyuna barınak olabilir. Kurulum maliyeti en uygun olan bölgenin koyun ve keçi yetiştiriciliği olduğunu söylemek daha doğru olur. Daha önce köylerde bir yer inşa ettiler ve küçük hayvancılık ve çiftlik hayvanları yetiştirdiler. Ancak, teknoloji ilerledikçe daha modern tesisler açılıyor. Ayrıca, devlet sübvansiyonları ve teşvikleri yoluyla bir kuşatma oluşturmak daha uygun maliyetlidir. Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları 100 baş koyun çiftliği 100.000 TL. Ayrıca devlet yardımlarının yüzde 50’si hayvan yetiştirmek isteyenlerin çiftçilik işlerine gidiyor.

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları

Ayrıca Fallow Tarım, Sarmak, Serprofil, Paysa, Manas gibi firmalarla iletişime geçerek de fiyat bilgisi alabilirsiniz. Bu şirketler anahtar teslimi çiftlikler inşa ediyor. Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları Bir işe bağlanmak ve bunu herkese detaylı olarak anlatmak zorunda değilsiniz. Bu şirketlerin sunucu grubu kurulumunu tamamlamasının, altyapı sistemlerini doğrulamasının ve sunucu grubu garanti süresinin ne kadar süreceğini düşünmelisiniz. Fiyat bu noktada asla belirleyici faktör olmamalıdır. Bu firmalar tarafından daha önce gerçekleştirilmiş olan projeler incelenerek detaylı bilgi alınabilir.

Prefabrik Ahır m2 Fiyatları

İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi İl / İlçe
Yeni İlan SAHİBİNDEN SÖKÜLEBİLİR METAL AKSAM PREFABRİK YAPI 300 150.000 TL 10.Şub Tekirdağ
Yeni İlan 220m² İKİ KATLI ÇELİK SATIŞ OFİSİ 220 150.000 TL 10.Şub Ankara
Yeni İlan KARATASLAR SIFIR PREVABRİK 3+7 OFİS İCİ BOS YENİ İMALAT 21 20.000 TL 9.Şub Afyonkarahisar
200 m² Galvaniz Oluklu Prefabrik Hangar Depo 200 65.000 TL 7.Şub Samsun
Acil satılık yeni Konteynir ICON INVEST GROUP 12 13.500 TL 9.Şub İstanbul
100 M2-7×15 m-H:3,80 m-Galvanizli-Civatal ı-DEPO-GARAJ-Çiftlik DEMİRKURAN ÇELİK YAPI 101 62.000 TL 6.Şub Ankara
ACİL SATILIK ŞANTİYE BİNALARI SANDEVİÇ PANEL İLK KURULUM 1140 m2 AKDOST PREFABRİK ÇELİK GERÇEK EVLER BETOPAN PREFABRİK 500 285.000 TL 5.Şub Hatay
21x40m – 830m2 – SANDWİCH PANEL KAPLI – DEPO – İŞ YERİ – ÇİFTLİK 500 330.000 TL 5.Şub İstanbul
İstanbul Prefabrik Kamp Şantiye Alım Söküm Montaj Satış Akdost AKDOST PREFABRİK ÇELİK GERÇEK EVLER BETOPAN PREFABRİK 90 38.000 TL 4.Şub İstanbul
DEPO-İŞYERİ- ÇİFTLİK-300 m2-10×30 m-h:5,20 m-GALVANİZL İ-CİVATALI DEMİRKURAN ÇELİK YAPI 310 165.000 TL 5.Şub Ankara
*AKGÜN PREFABRİK’DE 515 m2 2.EL MONTAJ DAHİL YEMEKHANE BİNASI AKGÜN ÇELİK PREFABRİK YAPI VE İNŞAAT 500 169.950 TL 5.Şub İzmir
satılık prefabrik yapı PREFABRİKE YAPI 114 51.200 TL 3.Şub Sakarya
500 M2 h:6 m-GALVANİZLİ OLUKLU KEMER TASARIM-İŞYERİ -DEPO-ÇİFTLİK DEMİRKURAN ÇELİK YAPI 500 250.000 TL 4.Şub Ankara
Klimalı 4/3 cephesi camlı prefabrik 15 18.750 TL 30.Oca Sakarya
firefabrik bina 161 50.000 TL 28.Oca Kırklareli
Prefabrik temiz kullanılmış yemekhane 195 34.000 TL 28.Oca İstanbul
SATILIK KONTEYNER İSTANBUL PARK AİLE YAŞAM ALANI 21 9.500 TL 27.Oca Kahramanmaraş
MUZAFFER AVCI EMLAK GAYRİMENKULDEN SATLIK İŞYERİ MUZAFFER AVCI 150 550.000 TL 26.Oca Kahramanmaraş
10×25 m h:5,40 m-GALVANİZLİ ÇELİK-DEPO-İŞYERİ- ÇİFTLİK-İMALATTAN DEMİRKURAN ÇELİK YAPI 261 145.000 TL 29.Oca Ankara
prefabrik iş yeriniz, yüksek kazançlı, yeni dükkanınız . 300 20.000 TL 28.Oca Mersin

Daha fazla küçükbaş m2 ahır fiyatlarını görüntülemek için tıklayınız.

Basit Koyun Ağılı Yapımı

Eğer iş yapmak istemiyor ve bu iş hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak istiyorsanız, kendi çiftliğinizi kendi başınıza kurabilirsiniz. Bu noktada lokasyon seçiminin önemli olduğundan bahsetmiştik. Altyapı sistemlerinin sağlanması, operasyonel güvenilirlik, sektördeki faaliyet süresi, canlı hayvan sayısı, besi hayvanı yetiştiriciliği, pazara yakınlık vb. Kriterler çok önemlidir.

IPARD desteğinin bir parçası olarak TKDK, 2021 yılına kadar girişimcilerin yüzde 50, 65 ve 70’ine yardım sağlayacak. Destek birçok ili kapsıyor. Bir koyun çiftliği kurma konusunda da yardım alabilirsiniz. Ziraat Bankası tarafından sağlanan hayvan kredileri, finansman ihtiyacı olanlara da yardımcı olmaktadır. TKDK’yı destekleyen illerin listesini görüntüleyebilir 2021 için başvuru yapabilirsiniz.

Prefabrik Küçükbaş Ahır Maliyet Hesaplaması

Betonarme yapılar diğerleri için her zaman daha pahalıdır. Elbette bu aşamada maliyet unsurları detaylı olarak düşünülmelidir. Maliyete havalandırma, izolasyon, su ve elektrik de dahil edilecektir. Senin için önemli olan bu işe ne kadar para harcayabileceğin. Çünkü yapılacak iş tamamen sizin paranıza bağlı. Maliyeti artıran ve azaltan faktörler vardır.

Örneğin, daha önce çiftlik veya miras için arazi satın aldıysanız, araziye herhangi bir para vermiyorsunuz. Zaten bir kalem kurmuş olsanız bile tek yapmanız gereken hayvan satın almaktır. Hayvancılıkta en önemli maliyet hayvan yemidir.
Tarım kredi birliklerinden koyun yemi fiyatlarını inceleyebilir ve detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Prefabrik Küçükbaş Ahır Fiyatları

 • Çiftlik kurmak için 100.000 Türk Lirası.
 • Hayvan yemi için 50.000 Türk Lirası
 • Hayvan satın almak için (kuzu ile koyun satın almak daha akıllıca olacaktır. Fiyat 1000 TL) 100 koyunlu bir çiftlik için 100.000 TL
 • Elektrik, sıhhi tesisat vb. 15 ila 20.000 TL‘dir.

Devlet tarafından finanse edilen bir çiftlik oluşturarak maliyetleri azaltabilirsiniz. Anahtar teslimi işlere yönelirseniz, onlar için bir çiftlik kurabilirsiniz. İyi şanslar. 🙂

Koyun Ağılı Izgara Tabanlı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.