DOLAR
32,1695
EURO
34,9393
ALTIN
2.439,28
BIST
10.668,48
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Hafif Yağmurlu
21°C
İstanbul
21°C
Hafif Yağmurlu
Salı Az Bulutlu
25°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
25°C
Perşembe Az Bulutlu
26°C
Cuma Parçalı Bulutlu
27°C

Genç Çiftçi Kredisi 2021 Ziraat Bankası

Genç Çiftçi Kredisi 2021 Ziraat Bankası

Genç vatandaşların tarım sektöründe yerini almasını hedefleyen Ziraat Bankası 2020 yılında da Genç Çiftçi kredisini sunmaktadır. Genç Çiftçi kredisi 90 bin lira finansman desteği ile genç girişimcilerin köylerinden tarımsal faaliyetlerine imkan tanımaktadır. Genç çiftçi kredisi başvurusu nasıl yapıldığı, Ziraat Bankası çiftçi kredisi Faizsiz çiftçi Kredileri Ziraat Bankası çiftçi kredisi faiz oranları Genç çiftçi Destekleri Genç Çiftçi kredisi faiz oranlarının ne olduğu ve diğer tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu

30 bin lira köye dönüş hibesini sunan Ziraat Bankası 2020 Genç Çiftçi Kredisi’ni de devreye alarak köylerinde tarımsal faaliyette bulunmak isteyen gençlere toplamda 120 bin liraya kadar finansman desteği sağlamaktadır. Ziraat Bankası çiftçi kredisi başvurusu banka tarafından belirlenen şartlara uygun olan gençlerin ülke ekonomisine katkıda bulunmayı verdiği destek ile teşvik etmeyi gunceldetay.net amaçlamaktadır. Ziraat Bankası tarafından geliştirilen eğitim programı ( Genç Çiftçi Akademisi) ile tarımsal konularda bilinçli ve eğitimli bireylerin işletme kurmasında destek olmaktadır. Başvuruların Ziraat Bankası web sitesi üzerinden alındığı ve devlet tarafından verilen desteğe uygunluk sağlayarak genç çiftçi kredisi almak isteyen vatandaşlara ek olarak genç çiftçi kredisi finanse edilmektedir.

Genç Çiftçi Kredisi Başvuru Şartları

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
 • Türkiye sınırları içerisinde ikamet eden,
 • Tarımla ilgili teknik lise veya üniversite mezunları (öncelikli)
 • 18 yaşını tamamlamış ancak 30 yaşından gün almamış olan,
 • Kadın çiftçiler ve çiftçi adayları (öncelikli)
 • Tarımsal sektörde faaliyette bulunmayı ve uğraş vermeyi isteyen,
 • En az lise ve dengi okullardan mezun olan, ​
 • Ailesine ya da kendisine ait tarım işletmesinde çalışanlar (öncelikli)
 • Medeni haklarını kullanabilen ehliyeti bulunan,
 • Kredi kullanmasına engel durumu olmayan KBB puanı iyi olan
 • Erkek genç çiftçilerin başvuru öncesi askerlik görevini tamamlamış olması veya askerlikten muaf olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi

Önceki yıllarda vatandaşlara sunulan köye dönüş hibesi ile 30 bin lira destek ödemesi önceki yılları izleyen yıllarda verilmeye devam edilmektedir. Köye dönüş hibesinin yanında Ziraat Bankasının finanse ettiği Genç Çiftçi kredisi ile 90 bin liralık kredi imkanı belirlenen koşullara uygun olan genç girişimcilere verilmektedir. Milli Tarım Projesi kapsamında değerlendirilen genç çiftçi kredisi ile verilen hibenin 3 katı kadar kredi imkanı genç vatandaşlarımıza tanınmaktadır. Milli Tarım Projesi destekli kredi gunceldetay.net almak için öncelikle Genç Çiftçi Akademisini başarı ile tamamlama şartı aranmaktadır. Gereken sertifikanın vatandaş tarafından temin edilmesi ile kişiye 90 bin lira kredi verilecektir. Milli Tarım Projesi ile gençlere tarımsal faaliyetlerde kullandıracağı kredi Ziraat Bankası 16.02.2016 tarihli Bakanlar Kurulu Kararınca hibe almış veya alacak olan genç girişimcilere hibe ve kredi toplam bedeli kadar İşletme Kredisi vermektedir.

 Çiftçi Kredi Kartı (Bankkart Başak)

BankKart Başak kredi kartı, tarımsal faaliyetlerde bulunan bankanın müşterilerine sunulmaktadır. Faizsiz dönemi kullanabilirsiniz. Mazot, gübre, ilaç vb. Zirai malzeme satışı yapan üye firmalardan alışveriş yapmak için Bankkart Başak’a bağlı zirai kredinizi kullanabilirsiniz.

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

BankKart Başak sayesinde acil tarımsal ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Başak kartınızdaki bakiye ile satın alabilir, hasat döneminde ödeme yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üye firmaları aracılığı ile harcamalarınız için 5 aya kadar faizsiz taksit fonksiyonunu kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda, indirimli faiz oranlarından satın alabilirsiniz. Kullandığınız kredilerden yararlandığınız gün faiz ödersiniz. Hasat zamanları için kart ödemelerini erteleyebilirsiniz.

2021 Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Başvuru Belgeleri

Gerçek kişilerden istenen belgeler;

 • Başvuru sahibinin T.C kimlik kartı
 • Çiftçiler için kayıt belgesi ÇKS Kayıt ve Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?
 • Çiftliklerden bazı belgeler (örneğin arazi sicil kaydı, kira sözleşmesi)
 • Kredi kullanımına ilişkin belirli garantiler (ipotek, kefalet vb.)
 • Bilançoda yer alan firmalardan son 3 yıllık gelir tablosu ve bilanço istenir.

Tüzel kişiliklerden istenecek belgeler;

 • Çiftçiler için kayıt belgesi
 • Tüzel kişinin esas sözleşmesinin yayımlandığı ticaret sicil bülteni
 • Kontrol plakası ve tescil belgesi
 • Bazı tarım şirketi belgeleri (kira, tabu vb.)
 • Zirai kredi kullanımı karşılığında sunulan garantiler ve bunların belgeleri
 • Tüzel kişiyi temsile yetkili kişilerin temsili kararları ve noter tasdikli imza listeleri
 • Yeni kurulan tüzel kişiler için kuruluş yılına ve / veya son yıla, diğerleri için en az son üç yıla ait bilanço ve kar ve zarar hesabı

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi Faiz Oranları 2021

3 katı olarak sunulan genç çiftçi kredisi için kişinin 10 bin lira hibe alması durumunda 30 bin lira kredi, 20 bin lira hibe alması durumunda 60 bin lira kredi ve 30 bin lira hibe alan çiftçiye 90 bin lira kredi verilmektedir. Ziraat Bankası tarafından desteklenen genç çiftçi kredisinin faiz oranları genç girişimciler tarafından oldukça merak edilmektedir. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre faiz oranları kredi konularına ve kişinin KBB puanına göre değişiklik göstermesi nedeni ile Genç Çiftçi Kredisi faiz oranları net bir şekilde verilmemiştir. En doğru bilgiye Ziraat Bankası Şubeleri ve Ziraat Bankası internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 🙂 Önceki yıllarda yapılan hesaplamalar üzerinden faiz oranı bulacak olursak;

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi, hibe almaya hak kazanan ve köy hibesinden getiri alanlara üç kez verilir. Proje kapsamında köylerine dönen genç çiftçiler 30.000 TL’ye varan hibe aldı. Genç çiftçiler için faiz oranı yıllık %10’dur. Bu faiz oranı ayda %0,83’e denk geliyor.

 • 10.000 TL alanlara 30.000 TL kredi verilecek.
 • 20.000 TL alanlara 3 defa 60.000 TL alınır
 • 30.000 TL alan için üst limit 90.000 TL’dir.

Devlet gücüne sahip Ziraat Bankası, tarım ve ormancılığa kredi sağlıyor. Ödemeler aylık, üç ayda bir ve hasat zamanında, yıllık hasat ödenerek yapılabilir. 7 yaşındaki genç çiftçi kredisinden yararlanmak için çiftçilerin herhangi bir sübvansiyona ihtiyacı yoktur ve tüm çiftçilerimiz tarım ve hayvancılık kredisine başvurarak kredilerini alabilirler.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Kredisi HESAPLAMA 2021

Kredi Miktarı  Vade Süresi  Faiz Oranı  Aylık Ödeme Tutarı
30.000 TL 18 %0,83 1.828,79 TL
60.000 TL 36 %0,83 1.991,48 TL
90.000 TL 48 %0,83 2.280,90 TL

Genç Çiftçi Kredisi Başvurusu Ne Zaman 2021

Genç Çiftçi kredisi başvuru tarihi önceki yıllarda 31 Mayıs’ta başlamıştır. 2021 yılı için genç girişimcilerin Ziraat Bankası şubelerinden gerekli bilgileri edinebileceği gibi aynı zamanda da ön başvuru yapabilir. Ön başvuru yapan genç çiftçiler kredi için gereken belgelerin eşliğinde İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerine  müracaat etmesi gerekmektedir.

Genç Çiftçi Sertifikası Kursu

Genç Çiftçi Akademisi üzerinden Ziraat Bankası tarafından desteklenen eğitimleri alarak Başarı Sertifikası almaya hak kazanabilirsiniz. Teknik eğitim ve zorunlu stajını başarı ile tamamlayan kurs katılımcıları eğitimlerini tamamlamaları ardından sertifikaya sahip gunceldetay.net olabilecekler.

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Genç Çiftçi Kredisi Ziraat Bankası

Gençlere Kredi Ziraat’ten!

Kişinin hak kazandığı başarı sertifikası ile Ziraat Bankası’nın desteklediği tarımsal kredilerden yararlanabilecek. Akademide eğitim almış olan iki genç girişimcinin bu sayede ortak tarımsal işletmesi olabilecek. Referansın Ziraat Bankası olduğunu unutmayınız. Ziraat Bankası referansı ile dilerseniz işletme kurabilirsiniz, dilerseniz de iş başvurusu yapabilirsiniz. 🙂

Ziraat Bankası Trafik Sigortası (Araç Sigortası Teklif Alma) adlı makalemizi okumuş muydunuz?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.