Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu 2021

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu 2021

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakanlık taşra teşkilatına 826 kadrolu işçi alımı yapılacağını açıkladı. Bakan Pakdemirli, işçi alımının kura ile olacağını, mülakat yapılmayacağını belirtti. Tarım Orman Bakanlığı işçi alımı başvurusu detaylarını haberimizde bulabilirsiniz..

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı

Bakan Pakdemirli, yaptığı yazılı açıklamada, tarımsal sektörün kalkındırılması amaçlanarak tarımsal üretimde istihdam olanağı ile yeni bir alım daha yapacaklarını bildirdi. Bakanlığın taşra teşkilatında görev yapmak üzere 826 kadrolu tarım işçisi istihdam edileceğini ifade eden Bakan Pakdemirli;

“Alımı yapılacak 826 işçi, İŞKUR üzerinden gerekli şartları taşıyanlar arasından kura ile belirlenecek. Dolayısıyla alımda mülakat olmayacak” kaydetti.

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu

Tarım Orman Bakanı Pakdemirli aynı zamanda 2019-2020 döneminde yapılan personel alımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu;

“Bu dönemde Bakanlığımız merkez ve taşra birimlerine veteriner, ziraat mühendisi, tarım işçisi ve memur olmak üzere 2 bin 419, Orman Genel Müdürlüğüne 6 bin 90, Devlet Su İşlerine 545, Meteoroloji Genel Müdürlüğüne 100, Toprak Mahsulleri Ofisine 231, ÇAYKUR’a 911, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne 496, Tarım Kredi Kooperatiflerine 810 ve Et Süt Kurumuna 115 personel alımı gerçekleştirdik.”

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvuru Şartları

657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanun’un 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların Ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından devreye alınan 826 kadrolu işçi alımı başvuruları internet ortamı üzerinden alınacaktır. Tarım Orman Bakanlığı Personel Alımı başvurusu e-devlet üzerinden “Personel Alımına İlişkin İş Başvurusu” adresi ile yapılacak. Bağlantıya tıklayarak sizde işçi alımı başvurusu yapabilirsiniz.

Buzağı Destek Ödemeleri

Bakan Pakdemirli ayrıca, 2019 yılı 2’nci dönem buzağı desteklemeleri kapsamında yetiştiricilere toplam 641,6 milyon lira ödeme yapılacağını belirtti. Bakan Pakdemirli;

“2019 yılı 2’nci Dönem Buzağı Desteği kapsamında; 599 bin 551 yetiştiricimizin 1 milyon 570 bin buzağısı için toplam 641,6 milyon lirayı yarın saat 18:00dan sonra ödemeye başlayacağız” ifadelerine yer verdi.

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu

Tarım Orman Bakanlığı İşçi Alımı Başvurusu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.